سرقت کلیدهای رمزنگاری کامپیوتر با گیرنده رادیویی ۳۰۰ دلاری مخفی در نان پیتا

نویسنده:

۱۱:۲۳:۲۹

 
محققان دانشگاه تلآویو و انستیتو تحقیقاتی Technion ابزاری ۳۰۰ دلاری ساخته اند که درون یک نان گرد کوچک جا می گیرد و قادر است از فاصله ۴۸ سانتی متری امواج الکترومغناطیسی تولید شده توسط CPU را دریافت کرده و از آنها برای رمزگشایی کلیدهای مورد استفاده در شیوههای رمزنگاری ElGamal (لینک) و RSA (لینک) بهره ببرد.
 
این محققان با طنازی و الهام گرفتن از نام نان پیتا، ابزارشان را PITA یا ابزار قابل حمل جذب و ردیابی امواج (Portable Instrument for Trace Acquisition) نام گذاردهاند. این وسیله پرتابل نیروی خود را از ۴ باتری قلمی تامین میکند. دادههای سرقت شده را هم میتوان روی یک کارت حافظه میکرواسدی ذخیره کرد یا اینکه با استفاده از وایفای آنها را به کامپیوتر مهاجم ارسال نمود. 
 
البته آنها برای نمایش کار این دستگاه سراغ نرمافزار GnuPG (لینک)  رفتند و سیستم رمزنگاری آن را هک کردند. ولی خوشبختانه برای انتشار نتایج تحقیقاتشان تا پس از به روز رسانی این نرم افزار  و تغییر الگوریتم رمزنگاری آن صبر کردند.
 
هرچند که این اولین بار نیست اطلاعات رمزنگاری شده کامپیوتر توسط صداهای تولیدی توسط قطعات مختلف آن لو میروند. اما انجام این کار با چنین ابزار کوچکی موجب نگرانی خواهد شد. جالب اینجا است که این محققان هنگام معرفی دستگاهشان آن را میان یک نان پیتا قرار داده و رونمایی کردند.  خب، از این به بعد در مکانهای عمومی مراقت هر نوع نان و ساندویچ در اطراف کامپیوترتان باشید!
 


 
 

 

برگرفته از
سرقت
لینک کوتاه

دیدگاه