گلکسی اس ۶ سامسونگ، سریعترین تلفن‌هوشمند دنیا

نویسنده:

۰۶:۱۰:۴۰

 اگر به خاطر داشته باشید، چندی پیش از ۶ دلیل برتری الجی جی۴ بر گلکسی اس۶ گفتیم. اما حالا باید گفت که هر دو خوبند، اما الجی در این رده بندی و تست در رده دوم قرار گرفته است. و جالبتر اینکه آیفون  نتوانسته جایگاهی بهتر از سوم را تصاححب کند. شکی نیست که پردازنده  Exynos 7420 میتواند یکی از دلایل این برتری باشد. چیپی که اکنون بعنوان کارآمدترین و قدرتمندترین پردازنده مرکزی مورد استفاده در موبایل طی سال ۲۰۱۵ شناخته میشود. 
 
هرچند که برد آخرین پرچمدار سامسونگ در این میدان را باید به شکل مساوی مدیون بهبودهای نرمافزاری سیستمعامل و همچنین ارتقا پردازنده مرکزی دانست. به گونهای که برخی منتقدین معتقدند شما با گلکسی اس ۶ میتوانید بهترین تجربه کاربری تاریخ اسمارتفونهای سامسونگ را در اختیار بگیرید.  در آزمونهای سرعت انجام شده هم GS6 موفق شده طی تستهای کاربری در زندگی واقعی، بالاترین رتبه را میان اسمارتفونهای فعلی بازار از آن خود کند. 
 
این آزمونها شامل مواردی همچون باز کردن اپلیکیشن دوربین، لود کردن فایل PDF، سرعت وایفای و کارایی در بازیها میشوند. علاوه بر این، تستهای بنچمارک گرافیک، حافظه، رم و کارکرد کلی را هم در بر میگیرند. 
 
گلکسی اس ۶ به جز آزمون باز شدن برنامه دوربین، توانسته در تمامی آزمونهای عملی دیگر رتبه نخست را به دست آورد. البته این به جز نتیجه بنچمارکهای انجام شده است.  الجی جی۴ در آزمون باز کردن اپلیکیشن دوربین اندکی سریعتر عمل کرده است. این به خوبی نشان میدهد که باز بودن دائمی پروسه دوربین در رم (همان کاری که اس ۶ میکند) به تنهایی برای سرعت عمل اپلیکیشن دوربین کافی نیست.
 
سامسونگ توانسته با بهره گیری از چیزهایی مانند پردازنده مرکزی بسیار قدرتمند، رم DDR4 و سریعترین حافظه ذخیره سازی موبایل دنیا، به کارآیی فوقالعاده ای در ویرایش ویدیو یا فایلهای pdf دست یابد. همچنین در دو تست بنچمارک عمومی هم یکه تاز بوده است. گیم هم از آن چیزهایی است که S6 به خوبی از پس آن بر میآید. حتی اگر قرار باشد برای رقابت با آیفون ۶، بازی آسفالت ۸ شرکت گیم لافت را به اجرا در آورد. اگرچه آیفون در زمینه اجرای این بازی اندکی بهتر عمل کرده است. شاید به این دلیل که شرکتهای بازی ساز روی بهبود و بهینه سازی بازیهای خود برای سیستم عامل iOS جدیت بیشتری به خرج میدهند و هنوز اندروید را به عنوان پر کاربردترین سیستم عامل موبایل دنیا، به اندازه کافی جدی نگرفته اند.  همچنین رزولوشن نمایشگر آیفون ۶ کمتر از صفحه گلکسی اس ۶ است که این موضوع هم در سرعت بازی بیتاثیر نیست. 
 
و در نهایت اگر هنوز به دنبال دلایل کافی جهت ناامیدی از اسنپدراگون ۸۱۰ کوالکام هستید، این تست بهانه لازم را در اختیارتان میگذارد. پردازنده شش هسته ای  Snapdragon 808 به کار رفته در LG G4 بسیار بهتر از Snapdragon 810 مورد استفاده توسط HTC One M9 عمل میکند.  البته از حق نباید گذشت که در زمینه بهینهسازی نرمافزاری اچتیسی برترین اندروید ساز جهان است. 
 
 
 

 
برگرفته از
Samsung Galaxy S6
لینک کوتاه

دیدگاه