اتومبیل‌های شورلت آینده را پیش‌بینی می‌کنند!

نویسنده:

۰۷:۳۱:۲۲

در کل شرکت شورلت معمولاً می‌خواهد قبل از بروز مشکلی، آن را رفع کند. در نمایشگاه ۲۰۱۵ دیترویت این شرکت یک قابلیت جدید به نام Theft Alarm Notification معرفی کرد تا از سرقت اتومبیل جلوگیری کند. حالا این شرکت می‌خواهد قبل از بروز مشکلات فنی در اتومبیل به راننده هشدار دهد.

این قابلیت پیشگو و مختص تشخیص که Proactive Alerts نام دارد، قصد دارد پیش‌بینی کند چه زمانی یک سری اجزای خاص به تعمیر یا تعویض نیاز دارند. این امر به راننده اجازه می‌دهد قبل از خراب شدن اتومبیل، مشکلات احتمالی را رفع کند. این سیستم بر مبنای اتصالات OnStar 4G LTE کار می‌کند تا جریان داده‌ها را از حسگرهای مختلف موجود در بخش‌های مختلف اتومبیل موردنظر جمع‌آوری کرده و ارائه دهد. این داده‌ها به سروری ارسال می‌شوند که از یک الگوریتم برای ارزیابی میزان سلامت یک عملکرد خاص استفاده می‌کند. اگر انجام این سرویس برای اتومبیل ضروری باشد، از طریق ایمیل، پیام متنی، هشدارهای داخل اتومبیل یا از طریق اپلیکیشن گوشی هوشمند OnStar RemoteLink به راننده اطلاع داده می‌شود.

این قابلیت طی سال جاری با اپلیکیشن RemoteLink ادغام می‌شود و در ابتدا بر روی میزان سلامت باتری، عمر موتور آغازگر، دوام پمپ سوخت و وضعیت فشار تایرها تمرکز خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود به مرور زمان سیستم‌های بیشتری به این فناوری اضافه شود که باعث می‌شود میزان زیادی از استرس راننده از بین برود.

نائب رئیس ارشد بخش Global Connected Customer Experience شرکت جنرال موتورز، Alicia Boler-Davis، اظهار داشت: «این سیستم فصل جدیدی در شغل ما محسوب می‌شود تا راحتی و بهترین سرویس کلی را در حوزه این صنعت به مشتریان ارائه دهیم. ما با استفاده از پلت‌فرم اتصال نوآورانه OnStar 4G LTE می‌توانیم به صورت مستمر میزان سلامت اجزای وسیله نقلیه را نظارت کنیم و در صورت نیاز اجزای خاصی از وسیله نقلیه به تعمیر یا تعویض، به راننده اطلاع دهیم. تاکنون هیچ شرکت دیگری در حوزه خودروسازی چنین قابلیتی ارائه نداده است».

قابلیت‌های پیش‌گویی شرکت شورلت ابتدا در اتومبیل‌های مدل ۲۰۱۶ اکوئینوکس (Equinox)، تاهو (Tahoe)، سابربان (Suburban)، کوروت (Corvette)، سیلورادو (Silverado) و سیلورادو اچ‌دی (Silverado HD) ارائه می‌شود؛ اما قرار است مدل‌های بیشتری از اتومبیل‌های سال ۲۰۱۶ به این قابلیت مجهز شوند.

 

برگرفته از
شورلت آینده
لینک کوتاه

دیدگاه