شایعات اینترنتی: اپل مدتی است ساخت iPhone 7 را آغاز نموده

نویسنده:

۱۱:۳۴:۳۰

 
گزارشات تازه حاکی از آن است که اپل مدتی است تولید صنعتی آیفون جدید را آغاز کرده است.  علاوه بر این مشخص شده که در آیفون جدید اپل از تکنولوژی نمایشگر Force Touch بهره می‌برد. اپل پیشتر این تکنولوژی را در ساعتهای هوشمند اپل‌واچ و مک‌بوک جدید به خدمت گرفته بود. 
 
نمایشگر Force Touch اپل نسبت به میزان فشار وارده حساس است. بدین معنی که می تواند علاوه بر تشخیص شدت فشار وارده، تشخیص دهد که شما روی صفحه تپ کرده‌اید یا اینکه برای سوایپ انگشت‌تان را روی آن کشیده‌اید.
 
این نمایشگر می‌تواند همانند یک ابزار ورودی با قابلیتهای فراوان عمل کند. مثلا در اپل‌واچ فشار محکم روی صفحه، بخش تنظیمات را باز می‌کند که شما قادر به تغییر ظاهر ساعت خواهید شد. 
 
البته این اولین بار نیست که شایعاتی درباره نمایشگر Force Touch آیفون بعدی اپل شنیده می‌شود. پیش از این هم مینگ-چی کو تحلیلگر KGI Securities گفته بود که یکی از قابلیتهای پرچمدار بعدی، Apple 7، نمایشگر Force Touch است. این تحلیلگر در زمینه پیش‌بینی و اعلام زودهنگام قابلیتها، خصوصیات و محصولات آینده اپل ید طولایی دارد و تقریبا همیشه حدسیاتش درست از آب در می‌آیند.
 
علاوه بر این مارک گورمن از 9to5Mac هم پیش‌بینی می‌کند که آیفون بعدی به نمایشگر فورس‌تاچ مجهز شود. گورمن هم پیش از این با پیش‌ینی های درستش در این زمینه، برادریش را حسابی ثابت کرده است. علاوه بر این بلومبرگ به جز گزارش امروز، سال ۲۰۱۳ هم در خبری آورده بود که آیفون بعدی به نمایشگر حساس به فشار مجهز خواهد شد.
 
البته بلومبرگ در گزارش جدید خود، برخی شایعات دیگر را هم که قبلا درباره آیفون جدید شنیده‌ایم، دوباره تکرار کرده است. مانند اینکه نمایشگرهای ۴.۷ و ۵.۵ اینچی خواهد داشت یا طراحی آن بسیار نزدیک به آیفون ۶ خواهد بود.
 
گفته می‌شود علاوه بر نمایشگر Force Touch، اپل در آیفون جدید دوربینش را بهبود خواهد بخشید و احتمالا به جای سنسور ۸ مگاپیکسلی سراغ مدل ۱۲ مگاپیکسلی خواهد رفت.  گزارشهای قبلی هم روی این موضوع تاکید فراوانی داشته اند.
 
اگر اپل پیش از این تولید تجاری آیفون جدید را آغاز کرده باشد، شاید بدین معنی باشد که از هم اکنون برای عرضه آن در ماه سپتامبر آماده می‌شود. طی چندین سال گذشته اپل همواره آیفون‌های جدید را در سپتامبر رونمایی کرده و در ماه اکتبر سراغ آیپدهای جدید رفته است. باید تا پاییز منتظر بمانیم و ببینیم این داستانها چقدر صحت دارند. نظر شما چیست؟
 

 

برگرفته از
iPhone 7
لینک کوتاه