ارائه رایگان آفیس برای گوشی‌های اندرویدی

نویسنده:

۱۰:۴۸:۱۹

ظاهراً شرکت مایکروسافت متوجه شده که هیچ‌کس برای ویرایش فایل سخنرانی پاورپوینت خود، ویندوز فون را جایگزین گوشی اندرویدی خود نمی‌کند. به همین دلیل روز ۲۴ ژوئن (۳ تیر) رسماً اعلام کرد آفیس را به صورت رایگان برای گوشی‌های اندرویدی ارائه کرده است. نسخه پیش‌نمایش آفیس از اواسط ماه مه در فروشگاه گوگل پلی ارائه شده بود.

حالا می‌توانید فایل‌های ورد (Word)، اکسل (Excel ) و پاورپوینت (PowerPoint ) را به همراه خود داشته باشید، آن‌ها را روی گوشی‌های اندرویدی خود ویرایش نمایید و به اشتراک بگذارید. زمانی که این فایل‌ها را روی کامپیوتر خود باز کنید، تمام تغییراتی که از طریق گوشی اندرویدی ایجاد کرده‌اید، وجود خواهند داشت و فرمتشان درست خواهد بود.

البته برای این کار باید فایل‌ها را روی کلاد ذخیره کنید. آفیس مختص گوشی‌های اندروید می‌تواند به بیشتر سرویس‌های مهم ذخیره کلاد مانند گوگل درایو (Google Drive)، باکس (Box)، دراپ باکس (Dropbox) و شیرپوینت (Sharepoint ) شرکت مایکروسافت یا وان‌‌درایو (OneDrive ) دسترسی داشته باشد.

شرکت مایکروسافت این نسخه از آفیس را برای کاربردهای شخصی به صورت رایگان ارائه داده است. اگر می‌خواهید از آن استفاده تجاری داشته باشید، باید حق اشتراک آفیس ۳۶۵ (Office 365) را بپردازید که ماهانه ۱۰ و سالانه ۱۰۰ دلار است. این نسخه آفیس یک سری ویژگی‌های اضافی مانند قابلیت ردیابی تغییرات در ورد یا زیرنویس اسلایدها با استفاده از پاورپوینت اینک (PowerPoint Ink) و ذخیره اطلاعات را در آفیس مختص اندروید به شما ارائه می‌دهد.

آفیس مختص اندروید روی گوشی‌های اندرویدی که از نسخه کیت‌کت (اندروید ۴٫۴) و لالی‌پاپ (اندروید ۵) بهره می‌برند، کار خواهد کرد. طبق گفته مایکروسافت، آفیس مختص اندروید از نسخه جدید اندروید که به زودی ارائه می‌شود و با نام ام (M) شناخته می‌شود، نیز سازگار خواهد بود. علاوه بر این، آفیس مختص اندروید طی سال جاری، روی گوشی‌های اندرویدی شرکت‌های بزرگ مانند سامسونگ، ال‌جی و سونی از قبل نصب خواهد بود.

 
برگرفته از
آفیس
لینک کوتاه

دیدگاه