قدرتی بی‌نظیر در اتومبیل سبک لوتوس تری-‌اِلِون

نویسنده:

۰۴:۰۲:۱۸

نام این اتومبیل تری اِلِون (3-Eleven) تعیین شده است. ویژگی مهم این اتومبیل برخورداری از وزنی فوق‌العاده سبک و قدرت بالا است. وزن این اتومبیل کمتر از ۹۰۷ کیلوگرم است و از توانی معادل ۴۵۰ اسب بخار برخوردار است و گشتاور آن ۳۳۲ پوند بر فوت است. این اتومبیل فوق سبک از یک موتور ۳٫۵ لیتری V6 بهره می‌برد. شرکت لوتوس این اتومبیل را تجلی ناسازگار روح شرکت لوتوس می‌داند.

شرکت لوتوس قصد دارد این اتومبیل را در دو نسخه مختص جاده و مختص مسابقه ارائه دهد. این اتومبیل در عرض کمتر از ۳٫۰ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت دست می‌یابد و حداکثر سرعت آن ۱۸۰ مایل در ساعت است.

مدل مختص جاده یا همان مدل عادی از یک جعبه‌دنده ۶ دنده دستی و مدل مختص مسابقه از یک گیربکس ترتیبی ۶ دنده با تعویض‌کننده‌های پهن برخوردار خواهد بود. مدل مسابقه‌ای دارای استاندارد‌های فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی (FIA) است و از یک صندلی مسابقه‌ای، کمربند ایمنی ۶ جانبه و یک بدنه آئرودینامیک بهره می‌برد.
اتومبیل تری الون بر اساس شاسی آلومینیومی جدیدی با طراحی سقف باز ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت لوتوس، Jean-Marc Gales، در مراسم رونمایی این اتومبیل اظهار داشت: «این اتومبیل جدید یک رقیب قدرتمند است و می‌تواند بیشتر رقبای گران‌تر از خود را شرمنده کند. این اتومبیل چکیده دانش مهندسی ما در یک بسته تمام‌وکمال است و به قدری متمرکز است که برای همه افراد مناسب نیست. این اتومبیل، نمایش یک اتومبیل کانسپت اما به شکل سبک‌تر و سریع‌تر است. این نکته در آینده در تمام اتومبیل‌های شرکت لوتوس مدنظر قرار خواهد گرفت».

تنها ۳۱۱ دستگاه از این اتومبیل در ماه فوریه سال آینده ساخته خواهد شد. از آنجا که شرکت لوتوس هنوز اعلام نکرده این اتومبیل در آمریکا به فروش خواهد رسید یا خیر، تنها قیمت‌های اروپا منتشر شده است؛ قیمت نسخه عادی ۹۱٬۵۸۰ دلار و نسخه مختص مسابقه ۱۲۸٬۶۶۰ دلار تعیین شده است.
 
برگرفته از
تری-‌اِلِون
لینک کوتاه