تلاش اپل برای کسب پتنت‌های مرتبط با Toch ID از موسسه امنیت بیومتریک Privaris

نویسنده:

۰۴:۰۸:۰۶

 
البته تا به اینجا پریواریس نزدیک به ۲۶ پتنت از ۳۱ پتنتی را که در اختیار دارد، به غول آیفون‌ساز منتقل کرده است. از این دسته می توان به واگذاری ۴ پتنت در دسامبر ۲۰۱۲ و نزدیک به ۱۲ پتنت در اکتبر ۲۰۱۴ اشاره کرد.
 
پتنت‌های شرکت پریواریس اغلب در زمینه صفحات لمسی و اسکنرهای اثر انگشت هستند و می‌توانند کمک شایانی برای بهبود سنسور تاچ‌آی‌دی در محصولات آینده اپل باشند. فوریه امسال هم مینگ-چی کو، تحلیلگر KGI Securities پیش‌بینی کرده بود که در آیفون بعدی شاهد بهبود چشمگیر سنسور اثرانگشت تاچ‌آی‌دی خواهیم بود:
 
«برای مثال، یکی از پتنتهای پریواریس اپل را قادر می‌سازد که به صورت همزمان امکان استفاده از اثر انگشت و صفحه لمسی را در دستگاه‌های آینده‌اش فراهم آورد. یکی دیگر از ابداعات این موسسه امنیت بیومتریک به کاربر اجازه می‌دهد تا با اسکن اثر انگشت و نگه‌داشتن آیفونش روبروی دستگاه نصب شده روی درب اتاق‌های هتل، قفل اتاقش را باز کند. این کار تقریبا شبیه همان کاری است که هنگام پرداخت با Apple Pay انجام می‌دهید.»
 
البته در این میان باید افزود که موسسه امنیت بیومتریک Privaris از سال ۲۰۱۰ تعطیل شده است  و طی ۵ سال گذشته هیچ‌گونه فعالیتی نداشته. لذا به نظر می‌رسد که اپل تنها باید به دنبال تصاحب دارایی معنوی گنجینه پتنتها باشد و قرار نیست که کل شرکت یا تکنولوژی آن را خریداری کند. 
 
این موسسه در ابتدا با سرمایه ۲۹ میلیون دلاری تاسیس شد و توسعه ابزار بیومتریک شخصی با نام PlusID  را آغاز کرد. این ابزار به کاربران اجازه می‌داد تا کامپیوترها، شبکه‌ها، سایتها، نرم‌افزارها، وی‌پی‌ان، حتی پرینترها و اپلیکیشنهای آنلاین را به شکل امن رمزنگاری کنند و تنها راه دسترسی به آنها همین حسگر اثر انگشت باشد. 
 
این شرکت همچنین چندین محصول و سرویس دیگر را هم در زمینه سیستمهای کنترل، تایید هویت اثرانگشت، امنیت  کامپیوتری بیومتریک، نرم‌افزارهای امنیت بیومتریک و کارت‌های کنترل دسترسی عرضه کرده است. تمامی این تکنولوژی‌ها در قلمرو قابلیتها و کاربری‌های تاچ‌آی‌دی تعریف می‌شوند. حال باید دید اپل با  این گنجینه پتنتی تازه و تا این حد اختصاصی چه خواهد کرد.
 

 
 

برگرفته از
Toch ID
لینک کوتاه

دیدگاه