و سرانجام ازدواج روباتها در ژاپن

نویسنده:

۰۴:۳۰:۵۷

روز شنبه شاداماد Frois روباته و عروس خانم Roborin روباته در توکیو جشن ازدواجشان را برگزار کردند! عاقد این مراسم هم جناب روبات انسان نمای احساساتی، Pepper بود. مراسم ازدواجی کاملا مرسوم که توسط عاقد برگزار شده و حتی عروس و داماد هم طبق رسم یکدیگر را بوسیدند.
 
این مراسم توسط مرکز هنری Maywa Denki برگزار شد که متعلق به دو برادر با نامهای ماسامیچی و ناومیچی است. آنها در این مرکز بیشتر مشغول تولید ابزار موسیقی و برخی ماشین آلات ویژه هستند.
 
روبورین، عروس مراسم توسط  یکی از مخترعان علم روباتیک ژاپن با نام  Todo Takayuki تولید شده است و صورت آن هم از Yuki Kashiwagi ستاره گروه ژاپنی AKB48 الهام گرفته شده است. Frois (آقای داماد) هم توسط مرکز هنری Maywa Denki تولید گردیده است.
 
شاهدان و حضار این مراسم هم ۱۰۰ میهمان خوش‌شانسی بودند که موفق به خرید بلیط ۸۲ دلاری مراسم شدند.
 
اگرچه این مراسم اولین برنامه ازدواج روبات-با-روبات دنیا است. اما روباتها پیش از این هم در مراسم ازدواج انسانها دخیل بوده اند. برای مثال در سال ۲۰۰۷ روباتی با نام Tiro مسئولیت معرفی عروس و داماد کره جنوبی را هنگام ورود به سالن بر عهده داشت. در سال ۲۰۱۰ هم روبات I-Fairy با قد ۱.۲ متری، کشیش عاقد مراسم ازدواج دو زوج ژاپنی بود.
فکر می‌کنید روباتها تا چه حد در زندگی ما پیش خواهند رفت؟ آیا باید منتظر تظاهرات برای مجوز قانونی ازدواج انسان و روبات باشیم؟ یا نگرانی استیو وزنیاک به حقیقت خواهد پیوست و روزی روزگاری انسانها تبدیل به حیوانات خانگی روباتها می‌شوند؟!
 

 
 

برگرفته از
ازدواج روباتها
لینک کوتاه

دیدگاه