ایجاد فضا با استفاده از Gradient Maps

نویسنده:

۰۳:۴۹:۳۸

با استفاده از نرم افزارهای ویرایش تصاویر همانند فتوشاپ می توان در تصاویر دیجیتال رنگ را به شیوه های مختلفی تغییر داد .اگر می خواهید که تصاویرتان را وارد مرحله کاملا جدیدی کنید ، سعی کنید با استفاده از قابلیت Gradient Map به ایجاد جلوه Split-tone(دو رنگ کردن عکس) بپردازید.

1) ایجاد یک Adjustment Layer

عکس GradientMap_Start.jpg را باز کنید. برای ایجاد یک Gradient Map روی Adjustment Layer ، گزینه Gradient Map را از منوی Layer>New Adjustment Layer انتخاب کنید و یا روی آیکون دایره سیاه و سفید در پنجره Layers کلیک نمایید.


2) تغییر دادن طیف رنگی

حال پنجره Gradient Map نمایان می شود. همان طور که توجه کرده اید تنظیمات پیش فرض یک گرادیانت از رنگ پیش زمینه به رنگ پس زمینه ایجاد کرده است. با استفاده از مربع های کوچکی که در پایین پلت Tools دیده می شوند این رنگ ها را به سیاه و سفید تغییر دهید تا عکس تان به رنگ سیاه و سفید در بیاید. گردایانتی که در پنجره دیده می شد ، بر روی تصویر شما نگاشت شده است.

3) انتخاب یک حالت

روی گرادیانت در پنجره Gradient Map کلیک کنید تا پنجره Gradient Editor نمایش داده شود. می توانید با کلیک کردن روی آیکون های موجود در این پنجره به تعدادی از حالت ها دست یابید. روی گرادیانت "Violet,Orange" (نارنجی و بنفش) کلیک کنید و توجه کنید که تون ها روشن جای خود را به رنگ نارنجی و تون های تیره تر جای شان را به به رنگ بنفش دادند.

4) خودتان انجام دهید

برای اینکه به ایجاد گرادیانت های جدید با ترکیب های رنگی دلخواه بپردازید ، روی آیکون Color Stop در لغزنده Gradient کلیک کنید. اکنون می توانید رنگ را با استفاده از پنجره Color Picker تغییر دهید. از چندین رنگ برای ایجاد جلوه های شاداب تر بهره بگیرید.

5) تنظیمات

جلوه ای که رنگ های بنفش و نارنجی ایجاد کردند بسیار شدید است و ما ترجیح می دهیم که جلوه لطیف تر و جزئی تری ایجاد کنیم. با افزوده شدن Map به عنوان یک Adjustment Layer براحتی می توانید Opacity و Blending Mode را برای کاهش اثر این جلوه تغییر دهید. در این جا ما Opacity را به مقدار 68% کاهش داده ایم.

6) تقویت تون‌ها

برای پایان کار ، یک Adjustment Layer دیگر برای تغییر دادن تون ها با استفاده از پنجره Levels ایجاد می کنیم. با استفاده از Layers>New Adjustment Layer>levels کنتراست تصویر را با کشیدن لغزنده سمت چپ به راست و کشیدن لغزنده سمت راست به چپ افزایش دهید. روی لایه پس زمینه کلیک کنید و از ابزار Burn در پلت Tools برای تیره تر کردن آسمان در گوشه بالای سمت چپ استفاده نمایید.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه