باتری شش وجهی ال‌جی و افزایش ۲۵ درصدی ذخیره انرژی ساعت‌های هوشمند

نویسنده:

۰۲:۰۳:۰۸

این باتری جدید به گونه‌ای طراحی شده که با جایگزینی به جای باتری‌های ۴ وجهی معمول درون ساعتهای هوشمند گرد، فضای بیهوده جای قرارگیری باتری را به شکل بهتری مورد استفاده قرار دهد. گزارشها حاکی از آن است که این باتری جدید می‌تواند نسبت به باتریهای ۴ وجهی فعلی، ۲۵ درصد شارژ بیشتر را در خود جای دهد.
 
البته LG Chem مشخص نکرده که دقیقا کدام شرکتها مشتری این باتری هستند یا برای خرید آن درخواست داده‌اند. اما بنابر گفته منبع مورد اشاره تایمز کره، حداقل می‌دانیم که اپل و ال‌جی تا کنون هیچ همکاری در زمینه تولیدات باتری نداشته‌اند. همچنین اپل  در حال حاضر ساعتهای هوشمند گرد تولید نمی‌کند و مشخص هم نیست که نسل بعدی ساعت هوشمند این شرکت چه شکلی داشته باشد. گفته می‌شود زودترین زمان رونمایی نسل دوم اپل واچ احتمالا میانه سال ۲۰۱۶ باشد. البته اولین جایگاه استفاده این باتری می‌تواند ساعتهای هوشمند دایره ای خود ال جی باشد که با نام ال‌جی واچ اوربن وارد بازار شده‌اند.
 
با توجه به اینکه تقریبا همه ساعتهای هوشمند فعلی به دلیل اندازه کوچک و جایگاه اندک در نظر گرفته شده برای باتری، تنها می‌توانند یک روز بدون شارژ را دوام بیاورند، این باتری تازه می‌تواند برای تولیدکنندگان اسمارت واچها بسیار کاربردی باشد و این مدت را به بیش از یک روز استفاده افزایش دهد.  با استفاده از باتری شش وجهی جدید و ۲۵ درصد شارژ اضافه‌ای که تامین می‌شود، کاربران ساعتهای هوشمند می‌توانند چیزی بیش از یک روز روی ساعت خود حساب کنند و کسانی هم که کارهای فراوانی را با ساعتشان انجام می‌دهند، حداقل قادر خواهند بود که با هر بار شارژ، صبح را به شب برسانند.
 
طراحی باتریهای ویژه برای این محصولات به مرکز توجه و علاقه شرکتهای زیادی تبدیل شده است. زیرا با رشد روزافزون استفاده از اسمارت واچ، تولید آن در اندازه کوچک و سبک به یک امر ضروری تبدیل می‌شود. 
 
 

 

برگرفته از
باتری
لینک کوتاه

دیدگاه