سامسونگ: عرضه چندین تلفن هوشمند تایزنی در سال جاری

نویسنده:

۰۸:۰۶:۴۹

البته نباید امیدی داشت که به این زودی تایزن رقیبی برای آی‌او‌اس یا اندروید شود. اما بد نیست بدانید که از ابتدای سال جاری میلادی تا به اینجا سامسونگ موفق شده یک میلیون  اسمارت فون Z1 مجهز به تایزن در هندوستان بفروشد. 
 
و اکنون به نظر می‌رسد این غول کره‌ای بیش از پیش نسبت به سیستم عاملش امیدوار شده و مثل اینکه قصد دارد توان مضاعفی را برای گسترش آن بگذارد. منابع خبری رویترز گزارش می‌دهد  که سامسونگ قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی چندین موبایل تایزنی دیگر را روانه بازار کند.  البته هنوز جزئیات بیشتری در این خصوص اعلام نشده است.  به هر صورت  سامسونگ با اطمینان و ایمان بالایی به سیستم عامل اختصاصیش می‌نگرد.
 
اکنون فشار زیادی روی این موضوع است. سامسونگ  چندی است که میانه‌اش با گوگل به هم خورده و دو شرکت که زمانی بهترین شرکای دنیای اندروید محسوب می‌شدند، اکنون بر سر سهم‌شان از این اکوسیستم دچار مشکل شده‌اند.  حالا هم هر میزان سامسونگ موبایل تایزنی بیشتری بفروشد، به همان میزان از  وابستگیش به اندروید کاسته خواهد شد. 
 
در سیستم عامل اختصاصی، سامسونگ می‌تواند خدمات و سرویسهای خودش را عرضه کند و در بازار مصرف روی پای خودش بایستد. البته احتمالا قرار نیست به این زودی ها پرچمداران قدرتمندی را در دنیای تایزن ببنید یا خریداری کنید. اما کاملا مشخص است که سامسونگ از بادا درس گرفته و قصد ندارد اشتباهات گذشته را تکرار کند!
 

 
 

برگرفته از
Tizen
لینک کوتاه