احتمال ساخت یک اتومبیل غیرمسابقه‌ای توسط ردبول

نویسنده:

۰۸:۳۲:۱۹

طبق گزارش سایت Autocar، رئیس تیم ردبول (Red Bull) در مسابقه فرمول وان اظهار داشت احتمال ساخت یک اتومبیل مختص تردد در خیابان‌های شهر توسط شرکت ردبول وجود دارد.
اگرچه انتقال پیشرفت‌های فنی یک تیم مسابقه به سطح اتومبیل‌های تولید انبوه، غیرعادی نیست؛ اما معمولاً این تیم‌ها جزو یک شرکت خودروسازی هستند. به همین دلیل خبر ساخت یک اتومبیل عادی توسط ردبول جذاب است. رئیس تیم ردبول در مسابقه فرمول وان، Horner، در این رابطه گفت: «در حال حاضر تمرکز ما بر روی ساخت اتومبیل‌های مختص فرمول وان است؛ اما با توجه به ورود فناوری‌های بیشتر به بازار اتومبیل‌های شهری، احتمالاً این روند رشد خواهد یافت». طبق اخبار مدیر فنی بخش مسابقه ردبول، Adrian Newey، در حال کار بر روی چند طرح اتومبیل است.
چند سال پیش، به نظر می‌رسید نتیجه این علاقه ردبول، اتومبیل Q50 Eau Rouge شرکت اینفینیتی است که یک نمونه آزمایشی با عملکرد بالا از اتومبیل استاندارد Q50 بود.
حالا مشخص شده که شرکت ردبول تمایل دارد خودش اتومبیل مختص خود را بسازد و با شرکت‌های دیگری از نظر فنی همکاری کند. این شرکت دیگر ممکن است شرکت اینفینیتی یا هر شرکت دیگری باشد. با توجه به این که موتورهای ساخت شرکت رنو، باعث بروز جروبحث بین شرکت اینفینیتی و تیم مسابقه ردبول شده است، احتمال این که پس از پایان قرارداد در اواخر سال ۲۰۱۶، این دو شرکت به همکاری ادامه دهند، کم است.

پیش‌بینی این که اتومبیل ساخت ردبول چه نوعی خواهد بود، سخت است؛ اما احتمالاً یک سدان، کوپه یا کروکی خواهد بود. همچنین به احتمال زیاد یک اتومبیل اسپرت ساخته خواهد شد.

 

برگرفته از
اتومبیل ردبول
لینک کوتاه