عکس‌های اتومبیل فراری اف ۱۲ جی‌تی‌او لو رفت

نویسنده:

۱۱:۰۶:۲۱

همان‌طور که نام این اتومبیل نشان می‌دهد، فراری اف ۱۲ جی‌تی‌او (Ferrari F12 GTO)، این اتومبیل یک بزرگداشت برای اتومبیل نمادین ۲۵۰ جی‌تی‌او محسوب می‌شود. اتومبیل ۲۵۰ جی‌تی‌او یکی از پرفروش‌ترین و گران‌ترین مدل‌هایی است که تاکنون در تاریخ شرکت فراری ساخته شده است. بخش اعظمی از قسمت جلوی اتومبیل اف ۱۲ جی‌تی‌او از اتومبیل نمادین ۲۵۰ جی‌تی‌او الهام گرفته است، مانند برخورداری از یک گریل بیضی‌شکل و یک جفت خروجی هوا که روی کاپوت ساخته شده‌اند. در قسمت انتهای اتومبیل یک سری خروجی هوا روی قوس چرخ‌ها وجود دارد که یادآور خروجی‌هایی است که پشت چرخ‌های جلوی اتومبیل ۲۵۰ وجود داشت. همچنین یک سرپوش بنزین فلزی و یک سری تزئینات مشکی رنگ که چراغ‌های عقب را به یکدیگر متصل می‌کنند نیز به چشم می‌خورد.

با این حال، اتومبیل استاندارد جی‌تی‌او همانند آنچه در این تصویر دیده می‌شود، نخواهد بود؛ زیرا عکس‌های لو رفته از طریق یک سایت تنظیم پیکربندی به دست آمده است.
وب‌سایت هلندی Autogespot معتقد است اتومبیل اف ۱۲ جی‌تی‌او از یک رانشگر بنزینی-الکتریکی که از یک موتور ۶٫۳ لیتری V12 و یک سیستم بازیابی انرژی جنبشی موجود در اتومبیل لافراری که از دو موتور الکترونیکی و یک باتری لیتیم-یونی قوی تشکیل شده، بهره خواهد برد. پیش‌بینی می‌شود این ترکیب موتور در کل بیش از ۸۰۰ اسب بخار توان تولید کنند.
اتومبیل استاندارد اف ۱۲ در عرض ۳٫۱ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد. اعداد و آمار عملکرد اتومبیل اف ۱۲ جی‌تی‌او هنوز معلوم نیست؛ اما احتمالاً بسیار سریع‌تر از اتومبیل برلینتا خواهد بود؛ زیرا به دلیل استفاده از مواد سبک‌وزن، سبک‌تر و قدرتمندتر خواهد بود.

اتومبیل فراری اف ۱۲ جی‌تی‌او قبل از پایان سال جاری در یک نمایشگاه مهم رونمایی خواهد شد؛ اما هنوز نمی‌توان زمان دقیقی برای این رونمایی مشخص کرد. برخی منابع ادعا می‌کنند این اتومبیل در ماه سپتامبر در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت رونمایی می‌شود؛ اما برخی دیگر معتقدند رونمایی رسمی این اتومبیل در ماه آگوست در مراسم Pebble Beach Concours d’Elegance که قرار است در مرکز کالیفرنیا برگزار شود، انجام خواهد شد.

محل رونمایی اتومبیل اف ۱۲ جی‌تی‌او مهم نیست، بلکه آنچه اهمیت دارد این است که تنها ۶۵۰ دستگاه از این اتومبیل ساخته خواهد شد. اطلاعات مربوط به قیمت این فراری مشخص نیست؛ اما علاقه‌مندان فرصت زیادی دارند تا پول‌های خود را جمع کنند؛ زیرا احتمالاً این اتومبیل تا اواخر سال آینده ارائه نخواهد شد.

 

برگرفته از
فراری اف ۱۲ جی‌تی‌او
لینک کوتاه

دیدگاه