قتل یک کارگر توسط روبات در کارخانه فولکس‌واگن آلمان

نویسنده:

۰۷:۱۵:۲۲

سخنگوی فولکس‌واگن درباره این اتفاق می‌گوید که روبات کارگر بیچاره را گرفته و با فشار روی یک صفحه فلزی کوبیده است. این جوان به دلیل شدت جراحات وارده، در راه بیمارستان جان خود را از دست داده است.
 
سخنگوی شرکت می گوید: «تحقیقات داخلی نشان می‌دهد که مقصر اصلی این اتفاق اشتباه و خطای انسانی بوده است.» او می‌افزاید  که پیمانکار طرف قرارداد به فولکس واگن در راه اندازی سیستم‌های روباتیک کمک می‌کرده است. و معمولا همه کارکنان هنگام حضور در این بخش کارخانه درون قفس فلزی امنیتی قرار می‌گیرند تا از روباتهای فلزکار جدا باشند. هنگام وقوع این اتفاق کارگر دیگری هم در محل حضور داشته، اما به دلیل اینک در پشت حفاظها قرار داشته، هیچ آسیبی ندیده است. 
 
فینانشیال تایمز هم گزارش می‌دهد که «سخنگوی فولکس‌واگن روی این موضوع تاکید دارد که روبات  یکی از مدلهای نسل جدید سبک وزنی که برای همکاری بیشتر انسان و روبات در بخش فلزکاری نصب شده‌اند نبوده است و نباید از قفس امنیتی چشم‌پوشی می شده است.» یکی از روزنامه های آلمان هم در اینباره نوشته که روبات مورد نظر برای تولید موتورهای الکتریکی فولکس‌واگن مورد استفاده بوده است و همچنین مشخص شده که روبات در این اتفاق هیچ آسیبی ندیده است.
 
البته فولکس‌واگن به بهانه انجام تحقیقات بیشتر در این خصوص، از ارائه جزئیات این اتفاق خودداری کرده است.
 
نکته جالب اینجا است که این خبر وحشتناک اولین بار توسط یکی از خبرنگاران فینانشیال تایمز با نام سارا او.کارنر در تویتر منتشر شد که همین موضوع واکنشهای گوناگون و حتی طنز آمیزی را در میان کاربران این شبکه اجتماعی بر انگیخته است. اگر اهل فیلم و سینما باشید، حتما با کاراکتر سارا کانر در مجموعه فیلمهای ترمیناتور آشنایی دارید!
 

 

برگرفته از
قتل
لینک کوتاه