۵ روش ساده برای دستیابی به شکمی صاف در عرض ۲۴ ساعت

نویسنده:

۰۸:۵۵:۴۱

کافی است سیستم گوارشی بدن را به حالت تعادل بیاورید تا سوخت‌وساز بدن افزایش یابد، نفخ از بین برود و در عرض کمتر از یک روز نتیجه را ببینید.

روش ۱

ساعت ۷ عصر شام بخورید
راز لاغری مانکن‌ها و افراد مشهور، روزه گرفتن است. با این حال برای افرادی که دوست دارند از زندگی خود لذت ببرند، این روش اصلاً خوشایند نیست؛ اما اگر کمی دقیق‌تر فکر کنید، می‌بینید در واقع هر شب زمانی که می‌خوابید، روزه می‌گیرید. به همین دلیل اولین وعده غذایی روز بعد «Break Fast» به معنای شکستن روزه نام‌گذاری شده است. هر قدر زمان روزه‌داری طولانی‌تر شود، کالری‌های کمتری به بدن وارد می‌شود و بدن زمان بیشتری برای التیام خود خواهد داشت. (فرآیند هضم کار زیادی می‌طلبد) از ساعت ۷ شب تا ۸ صبح چیزی نخورید و صبحانه را کمی دیرتر بخورید. توجه داشته باشید که بین وعده غذای شب و وعده اولی که صبح می‌خورید، حداقل ۱۲ ساعت فاصله وجود داشته باشد. با این کار به سیستم گوارشی خود زمان می‌دهید تا تجدیدقوا کند و به سرعت شکمتان خالی می‌شود.


روش ۲

ساعت ۷ صبح یک فنجان چای که سوخت‌وساز را افزایش می‌دهد، بنوشید
اگر سیستم گوارشی شما تنبل و کند باشد بدین معنی است که سوخت‌وسازتان نیز کند است. صبح خود را با یک فنجان چای زنجبیل یا سرکه سیب و آب آغاز کنید تا اندام‌های داخلی بدن بیدار شوند. این نوشیدنی‌ها به شما کمک می‌کنند عملکرد سیستم گوارشی و روند حذف غذاها را بهبود ببخشید و دیگر هوس نمک یا شکر نکنید. یک‌دوم قاشق چای‌خوری زنجبیل رنده شده را با یک فنجان آب بجوشانید و داخل یک فنجان چای کیسه‌ای موردعلاقه خود بریزید. اگر نوشیدنی دوم را دوست دارید، ۱ قاشق چای‌خوری سرکه سیب را با ۴ قاشق چای‌خوری آب مخلوط کرده و صبح بنوشید.


روش ۳

ساعت ۸ صبح برای صبحانه پروتئین بخورید
زمانی که سیستم گوارشی خود را فعال کردید، روز خود را با پروتئین آغاز کنید. همه افراد در طول روز مشغول کار هستند؛ اما شروع روز با پروتئین از افت ناگهانی انرژی در طول روز جلوگیری کرده و مانع هوس شکر، کافئین یا میان‌وعده‌ای سرشار از کربوهیدرات می‌شود. صبح‌ها از یک اسموتی پروتئینی یا تخم‌مرغ و کلوچه‌های درست‌شده با کره میوه‌های مغزدار استفاده کنید. هرگز خانه را بدون مصرف حداقل ۱۵ گرم پروتئین ترک نکنید.


روش ۴

ساعت ۱۱ صبح چیزهایی سبک بخورید
اگر می‌خواهید سوخت‌وساز بدن را در طول روز فعال نگه‌دارید، از میان‌وعده‌های کوچک پروتئینی و فیبری یا وعده‌های کوچک با فاصله ۳ الی ۴ ساعت استفاده کنید. بدین طریق نه تنها کالری بیشتری می‌سوزانید، بلکه از افت ناگهانی انرژی در بعدازظهر و پایان روز کاری جلوگیری می‌کنید. از گوشی یا کامپیوتر خود استفاده کنید تا این میان وعده‌ها را به شما یادآوری کنند. سیب با کره بادام‌زمینی، مغز میوه، انواع توت و ماست میان‌وعده‌های خوبی محسوب می‌شوند.


روش ۵

ساعت ۵ بعدازظهر به شکم خود باکتری برسانید
تحقیقات نشان دادند باکتری‌های بد موجود در شکم افرادی که دچار اضافه‌وزن هستند، بیشتر است. برای این که باکتری‌هایی که باعث سوزاندن چربی می‌شوند، زیاد شوند، بایستی یکی سری مواد غذایی مصرف کنید که از این باکتری‌های مفید پشتیبانی می‌کنند. کفیر، ماست و آب استخوان جزو مواد غذایی محسوب می‌شوند که سرشار از پروبیوتیک‌ها هستند و با کمک به سیستم گوارشی در کاهش وزن مؤثر هستند. ۲ الی ۳ وعده در هفته از مواد غذایی سرشار از پروبیوتیک استفاده کنید.

 

برگرفته از
شکمی صاف
لینک کوتاه

دیدگاه

2 دیدگاه برای “۵ روش ساده برای دستیابی به شکمی صاف در عرض ۲۴ ساعت”