ساخت فیلم زنده «پینوکیو» بر اساس فیلمنامه‌ای از رابرت داونی جونیور

نویسنده:

۰۴:۲۶:۵۶

فیلمنامه این اقتباس جدید را پاول توماس اندرسون بازخواهد نوشت و احتمالا کارگردانی آن را نیز بر عهده خواهد گرفت. اندرسون برای کارگردانی فیلم‌هایی چون «There Will Be Blood»، «The Master» و «Magnolia» شناخته می‌شود و کارگردانی چنین ژانری برای او تازگی خواهد داشت؛ اما او و رابرت داونی جونیور دوستانی قدیمی هستند و برای مدت زیادی منتظر فرصت همکاری با یکدیگر بوده‌اند.

مایکل کینیک نویسنده فیلم «The Giver» آخرین نسخه فیلمنامه را به تحریر آورده و داونی جونیور ۶ ماه گذشته را صرف بازبینی و ویرایش دوباره آن کرده است. او برای سال‌ها بر روی پروژه پینوکیو کار کرده است اما به نظر می‌رسد که اعلام ناگهانی ساخت این فیلم، در پی موفقیت اخیر اقتباس‌های زنده از داستان‌ها و انیمیشن‌های کلاسیک کودکان، مخصوصا فیلم «سیندرلا» کمپانی دیسنی باشد.
از زمانی که تیم برتون آلیس در سرزمین عجایب را به فیلمی با فروش میلیارد دلاری بدل کرد و فیلم ملفیسنت با بازی آنجلینا جولی فروشی معادل ۷۵۸ دلار داشت، استودیوهای فیلم سازی به فکر ساخت پروژه‌های جدید بر اساس داستان‌های کودکان با حضور ستارگان و کارگردان‌های درجه یک هالیوودی افتاده‌اند. کمپانی دیسنی فیلم دیو و دلبر را بازی اما واتسون و کارگردانی بیل کاندن در تاریخ مارس ۲۰۱۷ به روی پرده سینماها خواهد آورد و همچنین فیلم کتاب جنگل این کمپانی نیز با کارگردانی جان فاوریو آوریل سال ۲۰۱۶ اکران می‌شود.

کمپانی وارنر نیز در حال ساخت اقتباسی دیگر از این داستان است که در آن بندیکت کامبربچ، کریستین بل و کیت بلانشت بازی می‌کنند. این نسخه که در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۱۷ اکران می‌شود، ترکیبی از فیلم زنده و سی.جی.آی خواهد بود.

رابرت داونی جونیور در فیلم پینوکیو نقش ژپتو را-نجاری که پینوکیو عروسک چوبی را می‌سازد-بازی خواهد کرد. پاول اندرسون کارگردانی احتمالی فیلم نیز تا به حال ۶ مرتبه نامزد دریافت جایزه اسکار شده است؛ او امسال برای نوشتن فیلمنامه «Inherent Vice» نامزد دریافت جایزه بهترین فیلمنامه شد.

 

برگرفته از
رابرت داونی جونیور
لینک کوتاه