دوربین حراراتی برای سیستم‌های اندرویدی

نویسنده:

۱۰:۰۹:۵۵

ظاهر برنامه بسیار زیبا است. اگر از آن استفاده کنید فکر میکنید واقعا دارید با یک دوربین حرارتی کار میکنید چون ترکیب رنگ های زرد، قرمز و بنفش در آن به خوبی انجام شده است. این برنامه 4 رنگ پیش فرض دارد و به شما این امکان را میدهد که میزان شدت رنگ ها را برای هر چه بهتر کردن افکت حرارتی تصاویر به دلخواه خودتان تنظیم کنید. مثلا میتوانید رنگ زرد را پر رنگ تر کنید و رنگ قرمز را کم رنگ تر یا بالعکس.
 
همانطور که گفتیم تنها کاری که این برنامه میکند اعمال یک افکت حرارتی در  دوربین گوشی شماست به طوری که به نظر برسد دوربین تان حسگر حرارتی دارد. البته این افکت به قدری طبیعی است که ممکن است اطرافیان تان را به اشتباه بیاندازد و آنهایی که اطلاعات زیادی راجع به گوشی ندارند فکر کنند واقعا دوربین گوشی تان حسگر حرارتی هم دارد. شما میتوانید عکس هایی که با حسگر حرارتی میبینید را در گالری گوشی یا تبلت خود ذخیره کنید. در سمت چپ صفحه لغزه ای وجود دارد که اگر انگشت تان را روی آن حرکت دهید میتوانید شاهد بزرگ نمایی یا کوچک نمایی تصویر باشید. همچنین در سمت راست صفحه لغزه دیگری در نظر گرفته شده که با حرکت آن میتوانید شدت رنگ ها را تنظیم کنید. اگر پیشنهادات حامیان مالی برنامه را نیز قبول کنید میتوانید از شر آگهی های تبلیغاتی موجود در برنامه نیز خلاص شوید.
 
البته برنامه دارای اشکالاتی نیز هست که از جمله آنها میتوان به درست نبودن جهت قرارگیری تصاویر در برخی تبلت ها اشاره کرد به این معنا که وقتی تبلت را میچرخانید تصویر در همان وضعیت قبلی خود میماند. اگر نسخه اندروید گوشی تان 2.3 یا بالاتر است میتوانید از دوربین جلویی آن نیز برای عکسبرداری حرارتی استفاده کنید. همچنین امکان استفاده از فلاش دوربین نیز وجود دارد. عکس گرفتن نیز در این برنامه بسیار راحت است: با یک لمس انگشت روی صفحه نمایشگر. برنامه از قابلیت فوکوس خودکار نیز برخوردار است که به راحتی و با یک لمس ساده فعال میشود. برنامه در گوشی های گالاکسی مینی، S2 و موتورولا دیفای تست شده است و به خوبی جواب میدهد. با این وجود در مورد آخر تعداد فریم ها بسیار پایین است که به گفته توسعه دهندگان برنامه این مورد در حال برطرف شدن است.
 
یکی از مشکلات نسخه های قدیمی برنامه آن بود که آنتی ویروس f-secure آن را به اشتباه به عنوان ویروس شناسایی میکرد. خوشبختانه این مشکل در نسخه های جدیدتر برنامه در کنار برخی مشکلات دیگر همچون کار نکردن دوربین جلویی گوشی در برخی از مدل های گوشی مرتفع شده است.
 

 

 
برگرفته از
دوربین حراراتی
لینک کوتاه