مشعل المپیک ریو رونمایی شد

نویسنده:

۰۷:۲۲:۱۳

خانم روسف در این مراسم گفت که بازی‌های تابستانی، "افتخار و سربلندی" را برای برزیل به ارمغان خواهد آورد.
دیلما روسف که به دلیل بحران اقتصادی در برزیل، محبوبیتش در حال کاهش است، گفته که این کشور با چالش‌های پیش رو مقابله و المپیکی امن و موفق را برگزار خواهد کرد.
رئیس جمهور برزیل گفته سال آینده ۱۲ هزارنفر در ۳۰۰ شهر برزیل مشعل المپیک را حمل خواهند کرد.
 
خانم روسف در مراسم رونمایی از مشعل المپیک ۲۰۱۶ گفت:" ما در حال حاضر ۳۹۹ روز تا افتتاحیه بازی‌های تابستانی زمان داریم و در روز ۵ اوت همه جهان چشم به ما خواهند دوخت تا روشن شدن مشعل المپیک را ببینند."
قرار است مراسم حمل مشعل المپیک در ماه مه سال آینده از پایتخت برزیل یعنی برازیلیا آغاز شود و پس از عبور از ۲۶ ایالت این کشور در طول ۹۰ تا ۱۰۰ روز، ۵ اوت برای افتتاحیه المپیک به ورزشگاه ماراکانا ریودوژانیرو برسد.
کمیته برگزاری و حامیان مالی المپیک تا چند ماه آینده حمل کنندگان مشعل المپیک را انتخاب خواهند کرد. هر فرد قرار است تا ۳۰۰ متر مشعل را حمل کند و سپس آن را به نفر بعدی بسپارد.
اعضای کمیته بین المللی المپیک در مورد تاخیر برخی از پروژه‌های مرتبط با بازی‌های تابستانی ابراز نگرانی کرده‌اند. دیگر موضوعی که باعث نگرانی کمیته بین المللی المپیک شده، آلودگی آب در خلیج گوانابارا است.
قرار است در خلیج گوانابارا مسابقات قایقرانی بادبانی و بادسواری برگزار شود، اما مقامات دولتی با اعلام اینکه علت نگرانی ورزشکاران را درک می‌کنند " تاکید کردند که آلودگی آب هیچ گونه خطری برای ورزشکاران در جریان المپیک ۲۰۱۶ ایجاد نخواهد کرد."
برگرفته از
مشعل المپیک ریو
لینک کوتاه

دیدگاه