ترمز مکنده مختص اتومبیل‌

نویسنده:

۰۷:۰۳:۱۲

احتمالاً نام شرکت سوئدی اتولیو (Autoliv) را که تأمین‌کننده بخش‌های مختلف اتومبیل محسوب می‌شود، نشنیده‌اید؛ اما به احتمال زیاد اتومبیلتان از یکی از محصولات این شرکت مانند کمربند ایمنی یا سیستم دید در شب بهره می‌برد. جدیدترین نوآوری آزمایشی این شرکت، ترمز Torricelli نام دارد. نام این ترمز از دانشمند قرن ۱۷ که فشارسنج یا بارومتر را کشف کرده، گرفته شده است.

این ترمز مکمل سیستم‌های ترمز خودکار در مواقع اورژانسی است که قبل از وقوع تصادف، اگر راننده از تمام قدرت ترمز استفاده نکرده باشد، نیروی بیشتری برای توقف ارائه می‌کند. یک صفحه مکنده ۰٫۳ متر مربعی از قسمت پشت اتومبیل در یک‌دهم ثانیه پایین می‌آید و نیروی مکنده‌ای معادل ۱۵٬۰۰۰ نیوتن که با بیش از ۳٬۳۰۰ پوند برابر است، روی جاده فراهم می‌آورد. طبق گفته این شرکت، با این ترمز تا سرعت ۴۳ مایل در ساعت، فاصله ترمز می‌تواند تا ۴۰ درصد کاهش یابد.

سرعت ۴۳ مایل در ساعت اهمیت دارد؛ زیرا این شرکت ادعا می‌کند این ترمز به اندازه‌ای قدرتمند است که مانع‌های قوی‌تری برای استفاده از آن در سرعت‌های بالا لازم است. در ویدئوی زیر می‌توانید نحوه عملکرد این ترمز را تماشا کنید. شرکت اتولیو در حال نمایش این ترمز به شرکت‌های خودروسازی است تا توجه آن‌ها را جلب کند.

 
 
برگرفته از
ترمز مکنده
لینک کوتاه

دیدگاه