گوگل‌گلس ۲٫۰ در آستانه ورود به محل کار

نویسنده:

۰۷:۱۴:۵۷

 اولین نسخه گوگل‌گلس موفقیت‌آمیز نبود؛ اما این دستگاه پوشیدنی آینده‌نگر توجه کسب‌وکارها، کارمندان حوزه پزشکی و سازمان‌های مختلف دیگر را به خود جلب کرد. اگرچه استفاده از گوگل‌گلس در خیابان همیشه احساس ناخوشایند و عجیبی ایجاد می‌کند؛ اما استفاده از آن برای یک هدف یا شغل خاص مانند نقشه‌برداری از یک ساختمان، بسیار قابل‌قبول‌تر به نظر می‌رسید.

به نظر می‌رسد گوگل‌گلس ۲٫۰ (Google Glass 2.0) قصد دارد در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده و بر روی کاربران سازمانی تمرکز نماید. طبق گزارش سایت 9to5google، این ابزار پوشیدنی جدید، نسخه سازمانی (Enterprise Edition) نامیده خواهد شد و نمونه‌ای است که پس از نسخه اکسپلورر (Explorer Edition) که تا ژانویه سال جاری به فروش می‌رسید، ارائه خواهد شد. در نتیجه، مصرف‌کنندگان شخصی نمی‌توانند این عینک را تهیه کنند.

مدتی است که گوگل مشغول استخدام کارکنان جدید برای آماده‌سازی گوگل‌گلس ۲٫۰ بوده است. همچنین مدیران این شرکت اظهار داشته‌اند که این ابزار پوشیدنی در حال بازگشت به بازار است. یک حق ثبت اختراع که در اواخر سال گذشته ارائه شد، نشان می‌دهد که نسخه بعدی این دستگاه نازک‌تر و سبک‌تر از نسخه قبلی خود خواهد بود. همچنین شایعاتی وجود دارند که ادعا می‌کنند شرکت اینتل برخی از مدارات داخلی گوگل‌گلس جدید را تأمین می‌کند.

اگرچه این عینک مدتی است که ارائه نمی‌شود؛ اما تعدادی از شرکت‌ها اشتیاق زیادی برای پر کردن این شکاف داشته‌اند. دستگاه هولولنز (HoloLens) شرکت مایکروسافت در اصل یک نسخه بزرگ‌تر و قوی‌تر از عینک گوگل است. این در حالی است که عینک‌های مشابه از برند‌های اپسون (Epson) و سونی نیز به این حوزه وارد شده‌ و در زمینه همکاری با سازمان‌های تجاری آماده برای استفاده از عینک‌های هوشمند در محل‌ کار موفق شده‌اند.

سایت 9to5google تاریخ دقیق ارائه رسمی گوگل‌گلس ۲٫۰ را مشخص نکرده است؛ اما منابع این سایت ادعا می‌کنند آزمایش‌های گسترده‌ای برای اواخر سال جاری برنامه‌ریزی‌شده است. ظاهراً این دستگاه جدید بر روی پخش ویدئو‌ تمرکز دارد و سخت‌افزار آن برای مطابقت بیشتر با این هدف ارتقاء یافته است. با توجه به تصاویر مرتبط از یک ثبت اختراع که در ۲۸ دسامبر منتشر شد، گوگل ممکن است قبل از رونمایی از این دستگاه خبر آن را اعلام کند.

 

برگرفته از
گوگل‌گلس
لینک کوتاه