شاهزاده عربستان، ثروت خود را صرف امور خیریه می‌کند

نویسنده:

۱۰:۴۹:۰۷

ولید حامی اصلی بخش اسلامی موزه لوور در پاریس است. این شاهزاده عربستان سعودی به موسسه‌هایی که در مورد اسلام و خاورمیانه مطالعه می‌کنند از جمله مراکزی در دانشگاه‌های هاروارد، جورج تاون و  ادینبورو نیز کمک می‌کند.

او در دهه ۱۹۸۰ درگیر انجام امور خیریه شد و اخیرا موسسه‌های خیریه‌ای نیز در زیر نام خیریه ولید بازگشایی کرده است. شاهزاده ولید به گزارشگران در ریاض گفت که او این کار را از  بنیاد بیل و ملیندا گیتس الهام گرفته که سالانه ۴ میلیارد دلار  را صرف امور متفاوت خیریه می‌کند.

بنا به گزارش فایننشال تایمز شاهزاده می‌گوید که ثروت او برای مبارزه با اثرات ویرانگر جنگ، بلایای طبیعی و شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی در سراسر دنیا استفاده خواهد شد. او این امر را "وصیت خود" و "تعهدی نسبت به بشریت" خوانده است.

بخش اسلامی موزه لوور که جزو اولین‌ها در نوع خود است در سپتامبر سال ۲۰۱۲ افتتاح شد. در فضایی که توسط رودی ریکودی و ماریو بلینی دو هنرمند معمار طراحی شده، مجموعه‌ای از ۱۰۰۰۰ قطعه تاریخی شامل آثار شیشه‌ای اسلامی، سرامیکی و سفالی، هنر دوره عثمانی و یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های فرش دنیا به نمایش گذاشته شده‌اند.
به گزارش وبسایت خیریه ولید او می‌گوید: "بخش هنر اسلامی موزه لوور به درک بهتر معنای اصلی اسلام که دین انسانیت و  پذیرش مذاهب دیگر  است کمک می‌کند. این حرکت نشانه‌ای مثبت است و درک بین فرهنگ‌ها و تمدن‌های اسلامی و غربی را تقویت می‌کند."
 

 

برگرفته از
شاهزاده ولید بن طلال
لینک کوتاه