استیو وازنیاک: «تماشای تریلر فیلم استیو جابز اشک به چشمانم آورد»

نویسنده:

۱۱:۵۷:۵۹

استیو وازنیاک نظر خود را اینچنین در مورد اولین تریلر رسمی فیلم "استیو جابز" که در آن مایکل فسبندر در نقش جابز نابغه تکنولوژی و ست روگن در نقش خود او ظاهر می‌شوند اعلام کرد. وازنیاک می‌گوید با این که او شباهت چندانی در بازی و ایفای نقش ست روگن با خودش ندیده اما به نظر او فیلمنامه‌ای که آرون سورکین به تحریر درآورده به شیوه درستی نوشته شده است.
در صحنه‌ای دراماتیک از تریلر وازنیاک را می‌بینیم که به جابز می‌گوید: "تو چه می‌کنی؟ تو مهندس نیستی. طراح نیستی. حتی نمی‌توانی با چکش میخی را بکوبی. من مدار را ساختم. طرح گرافیکی محیط کاربری هم که از جای دیگری دزدیده شده. پس چطور است که من روزی ۱۰ بار می‌شنوم که استیو جابز یک نابغه است؟ تو چه می‌کنی؟"

جابز با خونسردی و متانت پاسخ می‌دهد: "موسیقیدانان آلات موسیقی را می‌نوازند. من ارکستر را رهبری می‌کنم."

اما به گفته وازنیاک او هیچگاه اینچنین صحبت نکرده است. او در مصاحبه‌ای ایمیلی به بلومبرگ می‌گوید: "من این گونه صحبت نمی‌کنم و هرگز ادعا نکرده‌ام که محیط کاربری از جای دیگری برداشته شده است. دیالوگ‌های به کار برده شده چیزهایی نیستند که من بگویم اما قسمتی از حقیقت را هم در خود دارند. من استیو جابز واقعی را در تریلر حس کردم که البته کمی اغراق شده است."

وازنیاک قبلا با روگن ملاقات کرده تا به او کمک کند تا برای اجرای نقشش آماده شود و همچنین با سورکین در مورد  فیلمنامه هم صحبت کرده است. با این حال او فیلمنامه را ندیده و می‌گوید که به نظر او دانستن فیلمنامه از قبل کار درستی نیست: "این کار خلاقه و ساخته نویسنده، کارگردان و دیگر عاملان فیلم است. در چنین فیلمی صحت و درستی به نسبت سرگرمی در موضع دوم قرار می‌گیرد."
با این حال او می‌گوید که مشتاقانه به تماشای این فیلم-که نهم اکتبر امسال اکران می‌شود-خواهد رفت.

تریلر این فیلم را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:
  
برگرفته از
استیو وازنیاک
لینک کوتاه