مایکروسافت طی هفته جاری نسخه RTM ویندوز ۱۰ را ارائه خواهد کرد

نویسنده:

۱۲:۵۷:۱۷

 منابع آشنا با برنامه‌های مایکروسافت اظهار داشتند این شرکت در حال حاضر بر روی نسخه‌های نهایی ویندوز ۱۰ کار می‌کند. همچنین نسخه ارائه توسط سازنده (RTM) طی هفته جاری ارائه خواهد شد. نسخه‌های منتخب RTM قبلاً به صورت آنلاین مورد شناسایی قرار گرفته‌اند. زمانی که نسخه RTM آماده باشد، مایکروسافت نسخه نهایی ویندوز ۱۰ را قبل از انتشار عمومی در ۲۹ ماه جولای، به شرکای کامپیوتری خود ارسال می‌کند.
 

اگرچه فرآیند RTM یک نقطه عطف برای نسخه‌های قبلی ویندوز محسوب می‌شود؛ اما این فرایند برای ویندوز ۱۰ اهمیت زیادی ندارد. مایکروسافت در حال تغییر ویندوز ۱۰ به مدل «ویندوز به عنوان یک سرویس» است. این بدین معناست که این سیستم‌عامل به طور منظم به روز می‌شود. به همین دلیل است که ویندوز ۱۰ به عنوان آخرین نسخه ویندوز محسوب می‌شود؛ زیرا به‌روزرسانی منظم به این معنی است که به‌روزرسانی‌ها هرگز به پایان نمی‌رسند. رئیس ویندوز، Terry Myerson، هفته گذشته اظهار داشت: «کار ما هرگز به پایان نمی‌رسد». طی ماه‌های آینده شاهد به‌روزرسانی‌های منظم ویندوز ۱۰ خواهیم بود؛ به‌روزرسانی‌هایی مانند افزونه‌‌هایی که از مرورگر اج (Edge) مایکروسافت پشتیبانی می‌کنند و تعداد زیادی به‌روزرسانی اپلیکیشن برای اپلیکیشن‌های مختص ویندوز ۱۰.
نمونه‌ای از پیشرفت سریع مایکروسافت در ویندوز ۱۰ را می‌توان در بیلدهای اخیری که این شرکت برای آزمایش‌کنندگان ارائه کرده، مشاهده کرد. هفته گذشته مایکروسافت سه نسخه مجزا از ویندوز ۱۰ را منتشر کرد؛ بیلد ۱۰۱۵۸، ۱۰۱۵۹ و ۱۰۱۶۲. هر کدام از این نسخه‌ها دارای پیشرفت‌های جزئی هستند. اگرچه هنوز هم بحث‌هایی در مورد آمادگی ویندوز ۱۰ مطرح می‌شود؛ اما مایکروسافت صدها باگ این سیستم‌عامل را تنها در عرض یک هفته از بین برده است. مشکلات درایور و دیگر باگ‌های نرم‌افزاری هنوز هم در برخی از سیستم‌ها باقی مانده؛ اما نقطه عطف RTM بدین معنا نیست که این مشکل برای مدت طولانی باقی می‌ماند. زمانی که مایکروسافت پروژه ویندوز ۱۰ را طی هفته جاری نهایی کند، این شرکت تا تاریخ ۲۹ جولای و زمان انتشار رسمی ویندوز ۱۰، به روند رفع اشکال و باگ‌ها ادامه خواهد داد. ابتدا افرادی که ویندوز ۱۰ را تست کرده‌اند، یک کپی از نسخه نهایی این ویندوز را دریافت می‌کنند و بعد شرکت مایکروسافت این سیستم‌عامل را از روز ۲۹ جولای در دسترس همگان قرار می‌دهد.

 
برگرفته از
Windows 10
لینک کوتاه