روش‌های پیشگیری از حملات آسم

نویسنده:

۰۶:۳۰:۱۶


از محرک‌ها و مواد آلرژی‌زا دوری کنید
تنفس چیزی که باعث تحریک التهاب در لوله‌های تنفسی می‌شود، حملات آسم را ایجاد می‌کند. این حملات به همراه مخاطی که به همراه دارند، باعث مسدود شدن لوله‌های تنفسی می‌شوند. بهترین راه برای پیشگیری از حملات آسم، شناسایی و اجتناب از این محرک‌ها است.

استفاده از سیستم تصفیه هوا
دستگاه‌های تصفیه هوا می‌توانند محرک‌های رایج آسم موجود در فضای خانه مانند ذرات خاک، گرده، مایت‌های گردوغبار و مواد آلرژی‌زای دیگر را از بین ببرند. بهترین سیستم‌ها از فیلترهای هپا (HEPA) بهره می‌برند. متخصصین معتقدند این دستگاه‌ها می‌توانند تا ۹۹٫۹ درصد از مواد آلرژی‌زا را از بین ببرند.

استفاده از دستگاه‌های بخور
این دستگاه‌ها سطح رطوبت هوا را از طریق بخارآب افزایش می‌دهند. اگر این دستگاه‌ها تمیز باشند و به خوبی نگهداری شوند، به کاهش علائم برخی از افراد مبتلا به آسم کمک می‌کنند.

ایمن درمانی
ایمن درمانی به بهبود یا سرکوب سیستم ایمنی می‌پردازد. هدف ایمن درمانی کاهش حساسیت به مواد آلرژی‌زا به مرور زمان است. طی چند ماه اول، تزریق‌های ایمن درمانی معمولاً یک‌بار در هفته انجام می‌شوند. در نهایت این تزریق‌ها به یک‌بار در ماه می‌رسند. این فرآیند ممکن است تا زمانی که از میزان حساسیت سیستم ایمنی بدن کاسته شود، ادامه یابد.

استفاده از داروهای پیشگیری‌کننده
استفاده از این داروها واقعاً یک رویکرد دو شاخه است. حالت اول این است که به طور مرتب از داروهای خود استفاده می‌کنید تا از حملات پیشگیری کنید؛ اما علاوه بر این، با مشاهده اولین نشانه آسم باید اقدام کنید تا از حملات پیشگیری شود.
برخی از این داروها از طریق تنفس، برخی خوراکی و برخی از طریق تزریق مصرف می‌شوند.

تست نحوه عملکرد ریه
حائز اهمیت است که میزان تأثیر داروهای آسم را از طریق تست نحوه عملکرد ریه‌ مورد بررسی قرار دهید. شما می‌توانید از یک دستگاه پیک‌ فلومتر برای ارزیابی میزان جریان هوا در ریه استفاده کنید. این ارزیابی می‌تواند باریک شدن لوله‌های تنفسی را قبل از آغاز علائم آسم نشان دهد.
 

برگرفته از
پیشگیری از حملات آسم
لینک کوتاه

دیدگاه