همکاری استون مارتین و ردبول برای ساخت یک اتومبیل فوق‌سریع

نویسنده:

۰۷:۴۷:۳۰

ظاهراً طراح مسابقه فرمول وان، Adrian Newey که در حال حاضر در استخدام بخش فناوری‌های شرکت ردبول است، پیشگام این پروژه است. در آغاز سال جاری، این طراح همکاری خود با تیم مسابقه شرکت ردبول در فرمول وان را متوقف کرد تا پروژه ساخت این اتومبیل جدید را آغاز کند. این اتومبیل قرار است در سال ۲۰۱۸ به مرحله تولید برسد.

رئیس بخش مسابقه شرکت ردبول، Christian Horner، به این موضوع اشاره کرد که Newey در حال کار بر روی یک پروژه اتومبیل مختص جاده است. وی افزود: «شرکت ردبول در نهایت یک اتومبیل تولید انبوه خواهد ساخت. Adrian به این پروژه به عنوان یک پروژه یادبود علاقه‌مند است. در حال حاضر تمرکز ما بر روی سازندگی در مسابقه فرمول وان است؛ اما با توجه به ورود فناوری‌های بیشتر در بازار اتومبیل‌های مختص جاده، این فناوری‌ها گسترش خواهند یافت».

این اتومبیل فوق‌سریع مطمئناً از یک رانشگر و لوازم الکترونیکی ساخت شرکت مرسدس-بنز بهره خواهد برد که با قدرت آئرودینامیک پیشرفته Newey ترکیب می‌شود. بدین طریق این اتومبیل شانس خوبی برای رقابت با اتومبیل‌های فوق‌سریعی خواهد داشت که عملکرد بالایی دارند. جزئیات زیادی از این اتومبیل منتشر نشده است. مشخص نیست این اتومبیل همانند اتومبیل پی ۱ جی‌تی‌آر مک‌لارن و لافراری فراری مختص مسابقه خواهد بود یا در خیابان‌های عادی نیز مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

شاید با خود بگویید اتومبیل ولکان (Vulcan) استون مارتین که عکسش را می‌بینید، در کجای این پروژه جای می‌گیرد. شرکت استون مارتین و Newey دوست دارند اتومبیل ولکان و پروژه جدید را جدا از یکدیگر ادامه دهند؛ اما احتمالاً بخش‌هایی از طراحی ولکان و بخش‌های سخت‌افزاری آن به این اتومبیل که ساخت مشترک ردبول و استون مارتین خواهد بود، انتقال خواهد یافت.
اتومبیل ولکان استون مارتین از یک موتور ۷٫۰ لیتری V12 برخوردار است که بیش از ۸۰۰ اسب بخار توان تولید می‌کند. شاسی و بدنه این اتومبیل از فیبر کربن ساخته شده است. قیمت این اتومبیل ۲٫۳ میلیون دلار تعیین شده و یک مدل مختص مسابقه خواهد بود.
 

برگرفته از
اتومبیل فوق‌سریع
لینک کوتاه

دیدگاه