احتمال کاهش دوباره سود سامسونگ در فصل مالی دوم ۲۰۱۵

نویسنده:

۰۷:۴۸:۲۰

گفته می‌شود اصلی‌ترین دلیل این امر، عدم دستیابی آخرین پرچمداران این شرکت (نوت ۴ و گلکسی اس۶) به میزان فروش پیش‌بینی شده است. به نظر می‌رسد سامسونگ دیگر قادر نیست ذائقه بازار را حدس زده و یا آن را با خود همراه کند.
 
اما همین درآمدها هم پیش‌بینی می‌شود بیشترین میزان درآمد سامسونگ از فصل دوم ۲۰۱۴ تا کنون باشد.  سامسونگ پیش‌بینی می‌کند در فصل دوم ۲۰۱۵ درآمدش نسبت به فصل مشابه سال قبل ۸.۴ درصد کاهش یابد. بسیاری از تحلیلگران معتقدند که نقصان در زنجیره تامین قطعات بزرگترین مانع بر سر فروش گلکسی اس ۶ ایج سامسونگ بوده است و این موضوع ربطی به میزان استقبال بازار ندارد.  
 
منابع خبری وال‌استریت ژورنال می‌گوید که این کمپانی با مشکلات فراوانی در خط تولید روبرو است و نمی‌تواند به خوبی تقاضای مشتریانش را لبیک گوید.  به خصوص مشتریانی که به جای اس۶ معمولی به دنبال نسخه صفحه خمیده ایج آن هستند.  اکنون اوضاع به گونه‌ای است که سامسونگ به ازای هر ۴ گلکسی اس ۶ تنها یک دستگاه گلکسی اس ۶ ایج می‌فروشد. طی همین مدت کسب‌و‌کار پرمنفعت تامین قطعات این شرکت که به خوبی در بازار موبایل و کامپیوتر جای پای خود را باز کرده است، توانسته یک فصل مالی خوب دیگر را پشت سر بگذارد و پیش‌بینی می‌شود بر خلاف ضعف شدید سامسونگ در صنعت موبایل، بخش تامین قطعات این شرکت یک فصل درخشان دیگر را پشت سر بگذارد.
 

 

برگرفته از
سود سامسونگ
لینک کوتاه

دیدگاه