فروش رو به اضمحلال اپل واچ، نشان‌گر شکست احتمالی اپل در قلمرو ساعتهای هوشمند

نویسنده:

۰۸:۰۵:۴۷

 
اما داستان اصلا برای اپل خواستنی و خوب نیست. نموداری که توسط Slice Intelligence طراحی شده نشان می دهد  که فروش اپل‌واچ از میانه آوریل تا آغاز جولای چگونه بوده است.
 
آنگونه که نمودار نشان می‌دهد، در روز ۱۳ آوریل اپل تقریبا به فروش روزانه ۳۵هزار اپل واچ دست یافته است. اما از آن زمان افول معنی‌دار این اعداد آغاز شده است. به گونه ای که اپل در روز ۲ ژولای تنها موفق به فروش ۲هزار اپل‌واچ شده است. به نظر می‌رسد که کاهش چشمگیر فروش روزانه این محصول قرار است به صورت زیگزاکی همچنان ادامه داشته باشد.
 
 
Slice Intelligence این اطلاعات را بر اساس فاکتورهای الکترونیک ثبت شده در سراسر آمریکا توسط بیش از دو و نیم فروشنده آنلاین تنظیم کرده است. شاید این داده ها چندان دقیق به نظر نرسند و نشان دهنده فروش کلی این شرکت نباشند، اما می‌توانند به خوبی نشان‌دهنده وضعیت فعلی اپل واچ در بازار باشند که درست طبق پیش‌بینی پیشین تحلیلگران وال استریت ژورنال پیش می‌رود. اندی هارگراوس از پاسیفیک کریس می‌گوید: «تعداد بازدید از فروشگاه‌ها، ارزشگذاری نتایج جستجوی گوگل، اطلاعات شرکت‌های همکار و داده‌های تازه زنجیره تولید و توزیع، همگی نشان از آن دارد که تقاضای بازار برای اپل با سرعت زیادی رو به کاهش است و از سطوح ابتدای کارش فاصله می‌گیرد.»
 
البته اپل همچنان ساکت مانده و هیچ اظهار نظری درباره تعداد اپل‌واچ فروخته شده نکرده است. حتی هیچ خبری از گزارشهای خبری معمول اپل نیست که فروش هفته اول و دوم محصولاتی چون آیفون را اعلام می کرد. البته منابع متفرقه چون Slice Intelligence برآورد می‌کنند که در هفته اول فروش، مصرف‌کنندگان بیش از یک میلیون اپل‌واچ خریده‌اند.
 
حتی هنگامی والت ماسبرگ مصاحبه‌گر Re/code از جف ویلیامز درباره تعداد ساعت هوشمند فروخته شده توسط اپل پرسید، او پاسخ داد: «بسیار زیاد، اما نه به اندازه کافی. تنها اعداد و ارقامی که می‌توانم در اختیار شما بگذارم این است که نسبت تقاضا به تولید عددی بیش از یک است. و تنها چیزی که می‌توانم به تو بگویم، این است که خیلی زیاد.»
 
و اپل همچنان از هر گونه اظهار نظری سر باز می‌زند.
 

 

برگرفته از
اپل واچ
لینک کوتاه