شنیده‌ها: سفارش ۹۰ میلیون آیفون 6S مجهز به فورس‌تاچ توسط اپل

نویسنده:

۰۹:۰۰:۰۳

 
برخی منابع هم از سفارش ۸۵ تا ۹۰ میلیون دستگاه آیفون تازه توسط اپل خبر می‌دهند. تا کنون این شرکت هیچگاه چنین تعداد زیادی را برای آغاز فروش آیفون تدارک ندیده است. اپل در فصل چهارم ۲۰۱۴ موفق شد ۷۴.۵ میلیون آیفون ۶ و ۶ پلاس را به فروش برساند. این گزارش همچنین شایعات پیشین درباره استفاده از نمایشگر Force Touch را نیز تایید می‌کند. انتظار می‌رود که نسل بعدی آیفون از نظر ظاهری شباهت زیادی به آیفون فعلی داشته باشد و تمرکز اپل بیشتر بر بهبود دوربین، برخی قطعات داخلی و نمایشگر حساس به لمس باشد. نمایشگر Force Touch در حال حاضر روی ساعت‌های هوشمند اپل مورد استفاده قرار گرفته است. 
 
وال استریت ژورنال همچنین می‌افزاید که آیفون ۶ اس قرار است تنوع رنگ بیشتری داشته باشد.  KGI هم قبلا پیش‌بینی کرده بود که علاوه بر آیفون‌های نقره‌ای، طلایی و خاکستری فضایی، این بار شاهد آیفون طلایی قرمز هم خواهیم بود. اما برخی گزارشات دیگر نیز می‌گویند آیفون بعدی احتمالا رنگی نزدیک به صورتی داشته باشد. کاربران عصبانی از کیفیت دوربین آیفون هم می‌توانند امیدوار باشند که سنسور آیفون بهبود یابد. پردازنده آیفون بعدی هم قرار است ارتقا یافته و از مدل Apple A9 در iPhone 6S استفاده شود.
 
انتظار می‌رود که آیفون جدید در کنفرانس خبری سپتامبر امسال رونمایی شود و در همان ماه هم وارد بازار گردد. همچنین گفته می‌شود آیفون تازه همانند مدل فعلی در دو اندازه ۴.۷ و ۵.۵ اینچی به بازار خواهد آمد. به نظر می‌رسد که اپل به این نتیجه رسیده که در معرفی محصولاتش و به خصوص آیفون از سیاست «تیک تاک» اینتل پیروی کند. به این صورت که در فاز تیک محصولی تازه با تغییرات فراوان در طراحی (مانند نمایشگر بزرگتر در سال ۲۰۱۴) را رونمایی می‌کند. و سپس در سال بعد و فاز تاک به بهبود محصول سال قبل از نظر طراحی و برخی قطعات درونی می‌پردازد. در فاز تاک البته بیشترین تغییر، نرم افزاری خواهد بود.
 

 
 

برگرفته از
آیفون 6S
لینک کوتاه