مایکروسافت در مراسم Tokyo Game Show امسال حضور نخواهد داشت

نویسنده:

۰۱:۲۳:۲۱

Masayuki Inoue، مسئول بازاریابی بخش ژاپن مایکروسافت، در بیانه‌‌ای به سایت Gematsu گفت:"امسال مایکروسافت در Tokyo Game Show(به اختصار TGS) حضور نخواهد داشت، اما مال در حال ترتیب دادن شرایطی هستیم تا آخرین اخبار اکس‌باکس را به گوش طرفداران و رسانه‌ها برسانیم. ما به محض آن که بتوانیم در مورد این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد."

ماسایوکی در مورد علت عدم حضور مایکروسافت در TGS امسال توضیحاتی را ارائه نداد. او تنها گفت که طرفداران ژاپنی اکس‌باکس می‌توانند انتظار لاین‌آپ جذابی از بازی‌ها را امسال داشته باشند.
در سال 2014 میلادی، مایکروسافت باجه‌ای در محل برگزاری مراسم TGS فراهم کرده بود که شرکت کنندگان می‌توانستند نزدیک به 24 تا از بازی‌های اکس‌باکس وان را در آنجا تجربه کنند. مراسم TGS پارسال دقیقاً یک هفته قبل از آن که کنسول اکس‌باکس وان در ژاپن عرضه شود، برگزار شد.

رقیب همیشگی مایکروسافت، سونی، که خود شرکتی ژاپنی است، معمولاً در مراسم TGS شرکت می‌کند، اما تاکنون صبحتی از برنامه‌هایش برای مراسم امسال نکرده است. TGS امسال از 26 شهریور شروع شده و تا 29 شهریور ادامه دارد. مراسم سال گذشته با حضور 251382 شرکت کننده، توانست رتبه دوم در تعداد حضار در تاریخ این جشنواره را از آن خود کند.

اکس‌باکس وان از زمان عرضه‌اش در ژاپن در شهریور سال 1393 تا به الان نتوانسته است گیمر‌های چشم بادومی را جذب کنسول خود و فروش جالبی را تجربه کند، اما مایکروسافت امیدوار است تا با گوش دادن به پیشنهادات گیمر‌ها، این وضعیت را بهبود ببخشد. فیل اسپنسر، رئیس بخش اکس‌باکس، در مصاحبه‌های قبلی خود گفت که ژاپن مکانی سرزنده برای بازی‌ها به شمار می‌رود و پشتیبانی از آن برای مایکروسافت امری کلیدی به حساب می‌‌آید.

 

برگرفته از
Tokyo Game Show
لینک کوتاه