اختصاص آلبومی جداگانه برای اسکرین‌شات‌ها در آی‌او‌اس ۹

نویسنده:

۱۲:۲۴:۵۸

بسیاری از افراد از اسکرین‌شات استفاده می‌کنند؛ زیرا گاهی اوقات برای کپی و جایگذاری بخش‌های بزرگی از متن، این کار راحت‌تر و سریع‌تر است. با این حال این عکس‌ها باعث می‌شوند آلبوم عکس‌های دستگاه همراه به هم بریزد.

به نظر می‌رسد این مشکل در آی‌او‌اس ۹ رفع شده است. با ارائه نسخه سوم بتای آی‌او‌اس ۹، برخی از توسعه‌دهندگان برنامه این قابلیت جدید آی‌او‌اس را از طریق توییتر اعلام کردند که احتمالاً بهترین ویژگی جدید آی‌او‌اس ۹ محسوب می‌شود؛ یک پوشه جداگانه برای اسکرین‌شات‌ها.

همچنین یک پوشه مختص عکس‌های سلفی وجود دارد؛ اما مشخص نیست که فرآیند شناسایی خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد یا تمام عکس‌هایی که با استفاده از دوربین جلو گرفته می‌شوند، سلفی محسوب می‌شوند؛ زیرا احتمالاً دوربین جلو تنها برای ثبت عکس‌های سلفی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

هیچ تضمینی وجود ندارد که این نسخه از آی‌او‌اس، همان نسخه نهایی و رسمی آی‌او‌اس ۹ باشد؛ اما امیدواریم که این قابلیت جدید که معرفی شده، در نسخه رسمی نیز وجود داشته باشد. البته راه‌حل‌های شخص ثالثی نیز برای ارائه این قابلیت جدید وجود دارند؛ اما اگر چنین قابلیتی در خود آی‌او‌اس وجود داشته باشد، بهتر و متناسب‌تر است. پیش‌بینی می‌شود نسخه بتای عمومی آی‌او‌اس ۹ اواخر ماه جاری منتشر شود. با این حال، احتمالاً کار عاقلانه‌ای نیست که نرم‌افزار بتا را بر روی دستگاه اصلی خود نصب کنید.

 

برگرفته از
iOS 9
لینک کوتاه

دیدگاه