بازی کشتی ران برای سیستم‌های اندرویدی

نویسنده:

۱۲:۳۷:۲۷

فقط کافی بود دو صفحه شطرنجی را برداشته و نقطه هایی را در برخی از جاهای آن مشخص میکردند. این نقطه ها همان کشتی های شما بودند. بعد از این هر کدام از بازیکنان بدون آنکه صفحه طرف مقابل را ببینید مختصات کشتی او را با گفتن مثلا عدد 3 و 4 حدس میزد که 3 مختصات افقی (سه خانه از چپ به راست) و 4 مختصات عمودی (چهار خانه از بالا به پایین) بود. اگر کشتی طرف مقابل در این مختصات بود که از بین میرفت وگرنه همین طور حدس زدن بین دو بازیکن ادامه می یافت. این بازی تا جایی ادامه داشت که یک نفر تمام کشتی هایش را از دست بدهد.
 
بازی Sea Battle همان بازی کشتی ران است که برای گوشی های هوشمند و تبلت ها عرضه شده است با این تفاوت که دیگر لازم نیست قلم و کاغذ بردارید. همه چیز روی صفحه نمایشگر گوشی و تبلت انجام میشود به اضافه اینکه شما میتوانید از جلوه های گرافیکی زیبای بازی نیز استفاده کنید. در طراحی این بازی هم سعی شده حداکثر شباهت را به نسخه قلم و کاغذی خود داشته باشد. شما میتوانید این بازی را با هوش مصنوعی خود بازی انجام دهید یا اینکه بلوتوث گوشی یا تبلت خود را روشن کنید و آن را با دوستان تان به صورت دو نفره انجام دهید. همچنین امکان بازی آنلاین با دیگر بازیکنانی از سراسر دنیا نیز وجود دارد. از آنجا که این بازی از خدمات گوگل پلی استفاده میکند برای بازی آنلاین کافی است فقط یک حساب کاربری گوگل پلاس داشته باشید. گزینه دیگری نیز در بازی وجود دارد که نامش "بازی فوری" است. این گزینه میتواند حریفی را به صورت اتفاقی برای شما پیدا کند.
 
یک فرق این بازی با نسخه قدیمی خود در آن است که در نسخه قدیمی بازی امتیاز گرفتن مطرح نبود. تنها کسی برنده میشد که بتواند زودتر کشتی های نفر مقابل را نابود کند ولی در این بازی هر چقدر کشتی هایتان صدمه کمتری ببینید امتیاز بیشتری میگیرید. باید بگوییم این کشتی ها در یک چارخانه قرار نمیگیرند. بلکه در چندین چارخانه جای میگیرند و از بین بردن آنها مستلزم چندین حدس درست است. البته نسخه قدیمی بازی هم به همین شکل بود یعنی برای از بین بردن کشتی های نفر مقابل چندین حدس درست باید میزدید. بازی دارای جدول بیشترین امتیازات شخصی و همگانی نیز هست که در اولی فقط امتیازات شما را نشان میدهد و در دومی امتیازات شما در برابر دیگران. در این جدول میتوانید امتیازات خود را با دیگران مقایسه کنید.
 
 
برگرفته از
کشتی ران
لینک کوتاه

دیدگاه