رونمایی از مشخصات مدل ۲۰۱۶ لکسوس ای‌اس مختص آمریکا

نویسنده:

۱۲:۱۱:۵۶

جلوی مدل مختص آمریکای لکسوس ای‌اس (Lexus ES) نیز همانند مدل جهانی آن، با یک گریل بزرگ میله‌ای و چراغ‌های ال‌ای‌دی (LED) جلو به‌روزرسانی شده است. چراغ‌های عقب که طرح L دارند نیز در این اتومبیل به چشم می‌خورند. نوک مستطیل شکل اگزوزها، چرخ‌های آلیاژی ۱۷ اینچی و ۴ رنگ بدنه جدید از جمله تغییرات ظاهری این اتومبیل محسوب می‌شوند.

تغییرات طراحی داخل کابین بسیار ناچیز هستند. فرمان مجدداً طراحی شده و ترکیبات رنگی و تزئینات جدید، یک صفحه‌نمایش ۴٫۲ اینچی TFT در بخش ابزارها و یک دسته‌دنده که از IS الهام گرفته به چشم می‌خورد. شرکت لکسوس ادعا می‌کند قابلیت‌های اتصال این اتومبیل به لطف افزودن Lexus Enform Remote و Lexus Enform Service Connect از طریق اپلیکیشن‌های دستگاه‌های همراه برای دسترسی به اطلاعات و هشدارهای اتومبیل بهبود یافته است.
شرکت لکسوس در مدل ۲۰۱۶ اتومبیل ای‌اس، یک بسته ایمنی به نام Safety System+ Package  ارائه کرده که سیستم هشدار قبل از تصادف، هشدار به هنگام خروج از لاین به همراه دستیار هدایت، محور مرتفع هوشمند و کروز کنترل سرعت بالا دارد.

اتومبیل ای‌اس مختص آمریکا نیز از همان موتور چهار سیلندر توربوشارژی استفاده خواهد کرد که در مدل جهانی آن رونمایی شد. یک موتور ۳٫۵ لیتری V6 که ۲۶۸ اسب بخار توان در مدل ای‌اس۳۵۰ (ES350 ) دارد و یک موتور ۲٫۵ لیتری ۴ سیلندر به همراه یک موتور الکتریکی که ۲۰۰ اسب بخار توان در مدل ای‌اس ۳۰۰اچ (ES300h) دارد، در این اتومبیل به کار گرفته خواهد شد. تنها یک مدل جعبه‌دنده ۶ سرعته اتوماتیک ارائه خواهد شد.

شرکت لکسوس امیدوار است ظاهر جدید و شیک این اتومبیل بتواند مشتریان را از رقبایی مانند اتومبیل کرایسلر ۳۰۰ (Chrysler 300)، لاکروز بیوک (Buick LaCrosse)، جنسیس هیوندای (Hyundai Genesis) و تی‌ال‌ایکس آکورا (Acura TLX) دور کند. هنوز قیمت این اتومبیل مشخص نشده؛ اما احتمالاً نسبت به قیمت مدل فعلی که ۳۷٬۷۰۰ دلار است، افزایش چندانی نخواهد داشت.
 


 
برگرفته از
Lexus ES
لینک کوتاه

دیدگاه