روز«بدون پلاستیک» در ایران با توزیع کیسه پارچه‌‏ای

نویسنده:

۱۲:۴۷:۲۷

طرح استفاده از کیسه‌‏ها‌‏ی تجزیه‌‏ پذیر و پارچه‌‏ای، طی یک هفته از ۲۰ تا ۲۶ تیر، در منطقه شهرداری تهران وچند منطقه دیگر کشور اجرا وکیسه پارچه‌‏ای وپاکت کاغذی در میادین میوه وتره بار توزیع می‌‏شود.

مدیر عامل سازمان مدیریت میوه وتره بارشهرداری تهران درباره چگونگی برنامه‌‏ها‌‏ی۲۱ تیر که با شعار «پلاستیک کمتر، زمین پاک‌‏تر، سلامت بیشتر» برگزار شد گفت: «این شعار بر روی فاکتورهای فروش و کیسه های تخریب پذیر از ۱۵تیرماه به مدت یک ماه درج شده و اطلاع رسانی در خصوص کاهش مصرف نایلکس در سطح میادین و بازارها بویژه در میادین اصلی انجام می‌‏شود.»

به گفته احمد صفوی، «در حال حاضر تمامی نایلکس مصرفی برای عرضه محصولات میوه و تره بار در کلیه میادین و بازارهای سازمان که به حدود ۴۰۰ میلیون کیسه در سال می رسد، از کیسه های تولید پایه گیاهی و تخریب پذیر است.»

براساس آمار‌‏ها‌‏ی جهانی، روزانه ۵/۳ میلیون تن زباله در سراسر دنیا تولید می‌‏شود که سهم ایران از این تولید ۴۰ هزار تن می‌‏باشد.

در حال حاضر پلاستیک به معضل زیست محیطی برای کره زمین تبدیل شده است و هر کیسه نایلونی به طور متوسط ۵۰۰ سال در طبیعت باقی می‌‏ماند.

با بازگشت به فرهنگ گذشتگان واستفاده از کیسه پارچه‌‏ا‌‏ی وسبد پلاستیکی در هنگام خرید گامی مناسب در جهت حفظ محیط زیست بر داریم.

برگرفته از
بدون پلاستیک
لینک کوتاه
برچسب ها