کارهایی که می‌توانید پشت میز کار انجام داده و وزن خود را کاهش دهید

نویسنده:

۱۱:۱۸:۳۷

۱. زیر میز کار خود یک ترازو قرار دهید. پیشنهاد می‌کنیم از یک ترازوی هوشمند بهره ببرید. زمانی که وارد محل کار می‌شوید، روی ترازوی هوشمند بایستید و اطلاعاتی نظیر وزن، ارزیابی چربی بدن، شاخص توده بدن، ضربان قلب، میزان اکسیژن، سابقه وزن و غیره را از طریق ایمیل خود به دست آورید. این ترازوها با استفاده از وای‌فای محل کار، این آمار و اطلاعات را مستقیماً به صندوق دریافت ایمیلتان ارسال می‌کند.

۲. صندلی کار خود را با یک توپ بدن‌سازی جایگزین کنید. حفظ تعادل روی یک توپ باعث می‌شود بخش مرکزی بدن و کمر درگیر شوند و مهم‌تر از آن باعث حرکتتان می‌شود. زمانی که روی توپ بنشینید، بیشتر از زمانی که روی صندلی می‌نشینید، جابه‌جا می‌شوید و این کار شما را از بی‌حرکتی کامل نجات می‌دهد یا این که می‌توانید کلاً از صندلی استفاده نکنید. زمانی که با تلفن صحبت می‌کنید یا هنگام برگزاری جلسات، بایستید. این کار نه تنها سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد، بلکه تمرکز ذهن را نیز بالا می‌برد.

۳. از زیرپایی گردان بهره ببرید. این روش برای تقویت پاها در محل کار کاملاً مؤثر است. از زیرپایی استفاده کنید که شیب دارد، می‌چرخد و سر می‌خورد. این زیرپایی‌ها همانند زمانی که از تردمیل استفاده می‌کنید، پایین تنه را فعال نگه می‌‌دارند و سوخت‌وساز را افزایش می‌دهند؛ اما برخلاف راه رفتن روی تردمیل، نفس کم نمی‌آورید.

۴. کفش‌های کتانی و لباس‌های ورزشی خود را زیر میز کار بگذارید. اگر قرار است از سر کار به باشگاه بروید، بهتر است زمان را از دست ندهید و آماده باشید. این کار باعث می‌شود بهانه‌ای برای نرفتن به باشگاه نداشته باشید.

۵. یک تایمر داشته باشید. هر چه بیشتر بنشینید، احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی یا سوخت‌وسازی افزایش می‌یابد. همواره به خود یادآوری کنید که بایستی حرکت کنید. حتی اگر مسافت کوتاهی تا آب‌سردکن را بپیمایید. برای این کار می‌توانید یک اپلیکیشن رایگان مانند Lark را دانلود کنید که فعالیت‌های شما را پیگیری کرده و با یک سری جملات خاص به شما یادآوری می‌کند که باید حرکت کنید.

۶. دست‌های خود را بکشید. شاید این گزینه ربطی به کاهش وزن نداشته باشد؛ اما اگر مدت زیادی مشغول تایپ هستید، به دست‌ها، مچ‌ها و تاندون‌های خود کمی استراحت دهید. حتی اگر نگران ابتلا به سندرم حفره مچ نیستید، باز هم بهتر است از تمرینات کششی دست بهره ببرید.

۷. عضله‌های قسمت تحتانی لگن را تمرین دهید. زمانی که در حال صحبت با تلفن یا در جلسه یا در حال تایپ یک گزارش هستید، می‌توانید تمرینات کگل را انجام دهید. هر ماهیچه بخش تحتانی لگن را به مدت ۱۵ ثانیه منقبض کرده و رها کنید. تمرینی که هیچ‌کس متوجه آن نمی‌شود؛ اما مزایای فوق‌العاده‌ای به همراه دارد.

۸. وقفه‌هایی برای انجام ورزش ایجاد کنید. یک برنامه ورزشی آنلاین ۷ دقیقه‌ای (قبلاً یک اپلیکیشن در این زمینه به شما معرفی کرده‌ایم که می‌توانید در اینجا ببینید) که به چیزی بیشتر از یک دیوار، صندلی و ۷ دقیقه زمان نیاز ندارد، وقفه‌های کوتاه محل کار را بسیار ارزشمند خواهد کرد. اگر می‌خواهید حریم خصوصی داشته باشید، در دفتر خود را ببندید یا همکارانتان را نیز برای انجام این تمرین تشویق کنید.
 

برگرفته از
کاهش وزن
لینک کوتاه