آیا دوست دارید داخل کابین خودران گوگل را ببینید؟

نویسنده:

۱۱:۲۴:۱۵

شکل ظاهری اتومبیل خودران گوگل دیگر برای همه آشناست؛ گرد، جمع‌وجور و کمی بامزه. با این حال، حالا عکسی از داخل کابین این اتومبیل نیز منتشر شده است. شرکت گوگل روز شنبه (۱۱ جولای) نمونه‌های آزمایشی خودران خود را به مدرسه مشترک هنر و موسیقی در شهر مانتین‌ویو آورده بود. این شرکت به اعضای انجمن محلی اجازه داد تا داخل کابین این خودران‌ها را به عنوان بخشی از پروژه «شهر را رنگ‌ کن» ببینند. عکس‌هایی که از داخل این کابین ثبت شده، فضایی فوق‌العاده بزرگ برای نشستن و تزئیناتی خوش‌سلیقه همانند اسباب‌بازی‌ها را نشان‌ می‌دهند. همچنین در این عکس‌ها، هیچ فرمانی داخل اتومبیل وجود ندارد.

همان‌طور که در عکس مشاهده می‌کنید، داخل کابین خودران گوگل بیشتر کاربردی است تا شیک. صندلی‌ها همانند پلاستیک به نظر می‌رسند، فضای مختص قرار دادن اشیاء در جلوی اتومبیل شبیه یک سطل است و کف اتومبیل طوری طراحی شده که به راحتی تمیز شود. اگرچه داخل کابین از تزئینات چرمی و داشبورد شیک استفاده نشده؛ اما به خاطر داشته باشید این خودران‌ها هنوز نمونه‌های آزمایشی هستند و مطمئناً داخل کابین خودران‌های گوگل قبل از این که در بازار ارائه شود، یک سری تغییرات را پشت سر خواهد گذاشت.

در حال حاضر قوانین، خودران‌های گوگل را ملزم به داشتن یک پایه فرمان کرده‌اند تا در تست‌های جاده مورداستفاده قرار بگیرد. با این حال، ظاهراً این بخش در اتومبیل‌هایی که می‌بینید، برداشته شده‌اند. نکته جالب و مهم این خودران‌ها، فضای بزرگی است که پس از حذف فرمان، برای سرنشینان دارد و فضای فوق‌العاده بزرگی است که برای پاها در این اتومبیل کوچک در نظر گرفته شده است. با این که تصاویر قبلی که از داخل کابین اتومبیل‌های هیبریدی لکسوس که با فناوری خودران گوگل ارائه شده بودند، همانند اتومبیل‌های عادی به نظر می‌رسید که فناوری‌های بیشتری داشت؛ اما این عکس از داخل کابین خودران گوگل، یک وسیله نقلیه کاملاً جدید و ارزشمند به نظر می‌رسد؛ وسیله‌ای که می‌تواند مسافرت را راحت‌تر کند.

برگرفته از
خودران گوگل
لینک کوتاه