به‌کارگیری فناوری‌های بیشتر در مدل ۲۰۱۶ نیسان روگ

نویسنده:

۱۱:۲۶:۲۳

این اتومبیل دومین مدل از نسل فعلی روگ است و شرکت نیسان یک سری تجهیزات جدید به مدل‌هایی که تزئینات مختلفی دارند، اضافه کرده است. سایر بخش‌های روگ همانند مدل فعلی است.
خریداران نیسان حالا می‌توانند در مدل روگ اس‌ال (Rogue SL) از فناوری باز شدن در صندوق‌عقب با حرکت پا بهره‌مند شوند. این فناوری نخستین بار از سوی شرکت فورد ارائه شده بود.

همچنین مدل روگ اس‌ال از اتصالات Nissan Connect Services مبتنی بر SiriusXM برخوردار است که با همکاری جستجوی مکان‌های محبوب گوگل، هدایت مسیر را انجام می‌دهد، اپلیکیشن‌هایی برای فیس‌بوک، توییتر، پاندورا و آی‌هارت‌رادیو دارد، سیستم صوتی بلوتوث و سرویس‌های تلماتیک مانند یادآورهای تعمیر اتومبیل و عکس‌العمل در مواقع اورژانسی ارائه می‌کند.

کاربران گوشی‌های اپل می‌توانند در مدل روگ اس‌وی پریمیوم پکیج (Rogue SV Premium Package) و روگ اس‌ال، از طریق Siri Eyes Free کنترل صوتی انجام دهند. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد از کنترل‌های تعبیه شده در اتومبیل برای سیری استفاده کنند. کنترل صوتی کلی برای برخی عملکردهای خاص سیستم اینفوتینمنت برای کاربران پلت‌فرم‌های دیگر یعنی اندروید و ویندوز فون نیز ارائه می‌شود.

سیستم ترمز اورژانسی پیشرفته که در صورت پیش‌بینی یک تصادف، سرعت اتومبیل را کاهش می‌دهد، از اتومبیل‌های مورانو (Murano) و ماکسیمای (Maxima) نیسان به مدل روگ اس‌ال پریمیوم پکیج انتقال یافته است. سیستم هشدار نقطه کور روگ نیز در مدل جدید به جای دوربین از رادار استفاده خواهد کرد.

تنها مدل موتوری که در مدل ۲۰۱۶ روگ ارائه می‌شود، موتوری ۲٫۵ لیتری ۴ سیلندر است که ۱۷۰ اسب بخار توان و ۱۷۵ پوند بر فوت گشتاور دارد. این موتور به همراه یک جعبه‌دنده متغیر پیوسته (به انگلیسی Continuously Variable Transmission؛ گونه‌ای از جعبه‌دنده است که در آن، روند انتقال قدرت و گشتاور موتور به چرخ‌ها، توسط مجموعه‌ای از چرخ‌دنده‌های خورشیدی و سیاره‌ای همراه با تسمه‌های فولادی روی دو قرقره انجام می‌گیرد.) با دیفرانسیل جلو به صورت استاندارد یا دیفرانسیل تمام چرخ در صورت درخواست، ارائه می‌شود. شایعاتی وجود دارد که ادعا می‌کنند نیسان یک مدل هیبریدی از روگ در آمریکا ارائه خواهد داد؛ اما این شرکت هنوز این خبر را تأیید یا تکذیب نکرده است.

مطمئناً به‌کارگیری چند فناوری نمی‌تواند وضعیت روگ را در بازار کوچک کراس‌اورها تغییر دهد؛ اما خریدارانی که دوست دارند فناوری بیشتری داشته باشند؛ این اتومبیل کاملاً مناسب است.
 

 
برگرفته از
Rogue SL
لینک کوتاه