رونمایی از قیمت و مشخصات مدل ۲۰۱۶ توسان هیوندای

نویسنده:

۰۶:۲۵:۲۲

شرکت هیوندای رسماً قیمت و مشخصات کامل مدل ۲۰۱۶ کراس‌اور توسان (Tucson) را منتشر کرد. این اتومبیل قرار است طی ماه جاری در آمریکا به بازار عرضه شود.

قیمت مدل توسان اس‌ای (Tucson SE) از ۲۲٬۷۰۰ دلار شروع می‌شود که با یک فرمان چندکاره، سیستم صوتی ۶ بلندگویی، دوربین عقب، پنجره‌های رنگی، بلوتوث، آی‌پاد، یو‌اس‌بی و اتصالات کمکی، چرخ‌های آلیاژی ۱۷ اینچی و یک سیستم اینفوتینمنت ۵٫۰ اینچی ارائه می‌شود. قدرت این اتومبیل از یک موتور ۲٫۰ لیتری ۴ سیلندر تأمین می‌شود که ۱۶۴ اسب بخار توان و ۱۵۱ پوند بر فوت گشتاور دارد. یک جعبه‌دنده ۶ سرعته اتوماتیک به صورت استاندارد با دیفرانسیل جلو ارائه می‌شود؛ اما با پرداخت ۱۴۰۰ دلار بیشتر، می‌توانید از سیستم دیفرانسیل تمام چرخ بهره‌مند شوید.

قیمت مدل توسان اکو (Tucson Eco) ۲۴٬۱۵۰ دلار تعیین شده و علاوه بر تمام ویژگی‌هایی که در مدل قبلی وجود دارد، دارای چراغ‌های ال‌ای‌دی مختص روز، مه شکن و میله‌های سقفی، یک صندلی راننده برقی و یک موتور ۱٫۶ لیتری ۴ سیلندر است که ۱۷۵ اسب بخار توان و ۱۹۵ پوند بر فوت گشتاور دارد.

مدل توسان اسپورت (Tucson Sport) علاوه بر ویژگی‌های قبلی، از صندلی‌های مجهز به سیستم گرمایی در جلو، چرخ‌های آلیاژی ۱۹ اینچی، سیستم شناسایی نقطه کور، دستیار تغییر لاین و هشدار ترافیک در عقب برخوردار است و با قیمت ۲۶٬۱۵۰ دلار به فروش خواهد رسید. در نهایت مدل برتر توسان، با نام توسان لیمیتد (Tucson Limited) از تزئینات کرومی، چراغ‌های جلو و عقب ال‌ای‌دی، صندلی‌های چرمی، صندلی‌ سرنشین برقی، تزئینات رنگی داخل کابین، کنترل خودکار آب‌وهوا در دو منطقه، خروجی هوا در عقب، آینه دید عقب با تنظیم نور خودکار، سیستم صوتی ویژه، یک سیستم اینفوتینمنت ۸٫۰ اینچی به همراه سیستم هدایت مسیر جی‌پی‌اس بهره می‌برد و قیمت آن ۲۹٬۹۰۰ دلار است.

مدل اس‌ای که دیفرانسیل جلو است و یک موتور پایه ۲٫۰ لیتری دارد، با هر گالن سوخت، ۲۳ مایل مسافت را در شهر و ۳۱ مایل را در بزرگراه طی می‌کند. این در حالی است که دیفرانسیل تمام چرخ همین مدل با هر گالن ۲۱ مایل در شهر و ۲۶ مایل در بزرگراه را طی می‌کند. موتور ۱٫۶ لیتری مدل اسپورت و لیمیتد در سیستم دیفرانسیل جلو، به ازای هر گالن ۲۵ مایل در شهر و ۳۰ مایل در بزرگراه طی می‌کنند. این در حالی است که همین مدل‌ها با سیستم دیفرانسیل تمام چرخ، ۲۴ مایل در شهر و ۲۸ مایل در بزرگراه طی می‌کنند. مدل اکو نیز با سیستم دیفرانسیل جلو ۲۶ مایل در شهر و ۳۳ مایل در بزرگراه و با سیستم دیفرانسیل تمام چرخ، ۲۵ مایل در شهر و ۳۱ مایل در بزرگراه طی می‌کند.

از نظر سبک باید بگوییم مدل ۲۰۱۶ توسان بسیار زیباتر از مدل فعلی است و بخش‌هایی از طراحی اتومبیل جدید جنسیس و سانتافه را به کار گرفته است.
 
 

برگرفته از
Tucson SE
لینک کوتاه