احتمال عرضه آیپد پرو و جدیدترین آیپد مینی در فصل چهارم ۲۰۱۵ و ورود آیپد ایر ۳ در ۲۰۱۶

نویسنده:

۰۱:۰۴:۰۶

 
شایعات منتشر شده از منابع آسیایی حاکی از آن است که اپل می‌خواهد مطمئن شود که هیچ محصول دیگری مزاحم عرضه شایسته و درخور آیپد پرو نخواهد شد. لذا عرضه آیپد ایر ۳ را به سال ۲۰۱۶ موکول کرده است. به نظر می‌رسد که طبق این سناریو بالاخره قرار است تبلت غول‌آسای Pro راهی بازار شود. مثل اینکه اپل بالاخره تصمیم گرفته به جای خلق محصولات تازه، وارد رقابت با محصولات موجود در بازار شود.
 
از دیگر شنیده‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد که احتمال می‌رود اپل پس از نسل چهارم تولید آیپد مینی را متوقف کند. البته این موضوع فعلا فقط در حد یک شایعه است. شاید هنوز خود اپل هم نمی‌داند که آیپد مینی ۴ قرار است آخرین نسل این محصول باشد یا خیر. بلکه ممکن است پس از مشاهده واکنش بازار به آیپد مینی ۴، چنین تصمیمی گرفته شود. شاید هم اپل تصمیم گرفته باشد سال آینده محصول هیبریدی مینی/آیپاد تاچ را تولید کند.
 
البته گفته می‌شود که با وجود آیفون ۶ پلاس در بازار، اپل با تمام قوا توسط یک اسمارت فون بزرگ در حال بلعیدن بازار تبلتهای کوچک است. به خصوص اینکه قرار است به زودی نسل دوم آیفون ۶ پلاس وارد بازار شود.
 
با عرضه آیپد پرو اپل قصد دارد شکاف (موجود یا ناموجود) میان تبلتها و لپ‌تاپ ها را پر کند. و شاید به طور دقیقتر، فاصله میان آیپد ایر و مکبوک را کمتر کند. البته این بخش از بازار هم مشتریان خاص خودش را دارد و سامسونگ مدتی است بدون رقیب جدی مشغول جولان در آنجا است. با توجه به عرضه قابلیتهای چند‌پنجره‌ای و چند وظیفگی در آی‌او‌اس ۹ به نظر می رسد که اکنون وقت عرضه یک تبلت بزرگتر برای بهره‌گیری حداکثری از این امکانات است. پیش از این هم برخی منابع از وجود کدهایی در iOS9  داده‌اند که از نمایشگر بزرگتر و رزولوشنی بالاتر از آیپد ایر هم پشتیبانی می کند.
 
البته مانند همیشه همه اینها حدس و گمانهای روزنامه‌نگاری هستند و اغلب اندکی نمک داستان را هم اضافه می‌کنند.
 

 
 

برگرفته از
آیپد پرو
لینک کوتاه

دیدگاه