نقشه اوباما برای اتمام مشکل نابرابری دسترسی به اینترنت در آمریکا

نویسنده:

۰۶:۱۹:۳۴

 
اما کاخ سفید اعلام کرد برای تغییر این اوضاع برنامه جامعی طراحی شده است. بنابر گزارشی که توسط گروه مشاوران اقتصادی کاخ سفید (CEA) منتشر شد، تنها کمتر از نیمی از فقیرترین خانه های ایالات متحده  در خانه به اینترنت دسترسی دارند. این آمار واقعا شوم و ترسناک است، و همین باعث شده تا برنامه جدیدی برای حذف این فاصله طراحی شود.
 
کاخ سفید و وزارت مسکن و توسعه شهری ایالات متحده برنامه پایلوتی با نام ConnectHome را از امروز برای ۲۷۵ هزار خانه کم درآمد در ۲۷ شهر آمریکا به اجرا گذارده‌اند. نیویورک تایمز می‌گوید: «تمامی مقامات شهری، ۸ شرکت تامین کننده اینترنت (همچون Cox Communication)، حداقل یک دانشگاه و حتی بست‌بای در این برنامه درگیر می‌شوند. قرار است علاوه بر دسترسی به اینترنت پرسرعت، برخی دوره‌های آموزش کامپیوتر هم برگزار شوند.»
 
در یک برنامه ابتکاری به عنوان بخشی از این طرح، گوگل در ۱۲ شهر مجهز به گوگل فیبر، اینترنت رایگان پرسرعت را برای آپارتمانهای اقامت‌گاه های عمومی ارائه کرده است. در شهرهایی هم که هنوز گوگل فیبر عرضه نشده اما بخشی از طرح پایلوت کاخ سفید هستند، اینترنت سرعت بالا با تخفیف بسیار زیاد و قیمت حدودی ماهانه ۱۰ دلار عرضه خواهد شد.
 
این طرح پایلوت اولین قدم از برنامه گسترده آمریکا برای کاهش شکاف استفاده از اینترنت میان طبقات متوسط و مرفه این کشور با افراد کم درآمد است. قرار است اینترنتی که خانه‌های با درآمد کافی از آن لذت می‌برند، راه خود را به خانه آمریکایی‌های کم درآمد (که این موضوع برای‌شان همچون کیمیاست) هم باز کند.

 
برگرفته از
اوباما
لینک کوتاه

دیدگاه