ساعت هوشمند جدید سامسونگ احتمالا با نام Gear A وارد بازار خواهد شد

نویسنده:

۰۶:۲۰:۳۹

 
ساعت‌هوشمند جدید سامسونگ تا به اینجا با کد نام Orbis شناخته و در شایعات از آن نام برده می‌شد. اما اکنون سم‌موبایل با اطمینان از انتخاب نام تجاری Gear A برای این اسمارت واچ خبر می‌دهد.
 
این منبع خبری مدعی است که جزئیات رسمی ساعت هوشمند جدید سامسونگ همزمان با مراسم معرفی گلکسی نوت ۵  اعلام خواهند شد. که البته گلکسی نوت ۵ هم همچنان در گودال شایعات غوطه می‌خورد و احتمال دارد قبل از عرضه آیفون بعدی پا به این دنیا بگذارد.
 
البته مشخصات فنی این محصول پیش از این لو رفته بود: پردازنده اصلی آن اگزینوس تولید شده توسط سامسونگ است که با ۴ گیگابایت حافظه داخلی همراهی می‌شود. رم این دستگاه هم ۷۶۸ مگابایتی است. اگرچه این مشخصات فنی بسیار خوب به نظر می‌رسند. اما صنعت ساعت هوشمند چنان نوپا و کم سن است که هنوز چنان تجربه‌ای در این زمینه تولید نشده که بتوانیم بگوییم Gear A چقدر سریعتر از اسمارت واچ سامسونگ قبلی یا دیگر محصولات موجود در بازار است.
 
این ساعت همچنین با ناوگانی از سنسورهای قدرتمند راهی بازار خواهد شد: یک بارومتر، سنسور ضربان قلب، چیپ وای‌فای و جی‌پی‌اس. مورد آخر در حال حاضر مهمترین آنها به شمار می‌رود. زیرا با جی‌پی اس درونی ساعت، شما می‌توانید هر لحظه موقعیت‌تان را بیابید و دیگر نیازی به همراهی اجباری موبایل‌تان برای این کار ندارید.  احتمالا این قابلیت می‌تواند یکی از برگ‌های برنده سامسونگ در مقابل اپل واچ باشد.  در حال حاضر ارائه سرویس‌های مکان‌یابی روی ابزار پوشیدنی اپل واقعا کند است و لود شدن نقشه زمان زیادی می‌برد. استفاده از یک چیپ جی‌پی‌اس درونی باعث می‌شود که مقدار زیادی از این زمان کاسته شود و نقشه به شکل موثرتری در اختیار کاربر قرار گیرد.
 
به نظر می‌رسد که سامسونگ با تلاش خستگی ناپذیر به دنبال کنار گذاردن  سیستم‌عاملهای گوگل از محصولاتش است. پس از ارائه موفقیت آمیز تایزن روی برخی مدلهای اسمارت فون طی سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، اکنون می‌خواهد همین ابتدای کار به وابستگی ساعت‌های هوشمندش به گوگل پایان دهد. شنیده‌ها حاکی است که اسمارت واچ تازه بدون سیستم عامل Android Wear (سیستم‌عامل گوگل برای ابزارهای پوشیدنی)  عرضه خواهد شد. درعوض Gear A نسخه شخصی‌سازی شده‌ای از تایزن (سیستم عامل مورد حمایت سامسونگ) را روی خود دارد که به خوبی برای نمایشگرهای گرد بهینه شده است. احتمالا این بدان معنی است که ساعت هوشمند سامسونگ تنها با موبایلهای سامسونگی کار خواهد کرد و با دیگر برندهای موبایل اندرویدی سازگار نخواهد بود.
 
در حالی که اغلب غولهای الکترونیک هنوز در گیرو دار عرضه اولین ساعت هوشمند خود هستند،  Gear A هفتمین اسمارت واچ سامسونگ است. سامسونگ اولین ساعت خودش را در سال ۲۰۱۳ با نام Galaxy Gear راهی بازار کرد. البته دنیای اسمارت واچ هنوز در دوران نوزادی به سر می‌یرد و هیچ یک از این مدلها نتوانسته‌اند جایگاه چندانی در بازار گجتها دست و پا کنند.
 
برگرفته از
Gear A
لینک کوتاه