رکورد تاریخ بازار سهام: افزایش ارزش ۶۰ میلیارد دلاری گوگل در یک روز!

نویسنده:

۰۶:۳۰:۴۰

این تغییر طوفانی پس از آن رخ داد که گزارش مالی سه ماهه گوگل بسیار بیشتر از پیشبینی تحلیلگران بود. بنابر اطلاعات منتشره توسط موسسه S&P Dow Jones Indices این میزان افزایش ارزش سهام در تاریخ شرکتهای ایالات متحده آمریکا بیسابقه بوده است. پیش از این چنین رکوردی در اختیار اپل بود که در یک روز آوریل ۲۰۱۲ توانست افزایش قیمت ۴۶.۴ میلیارد دلاری را تجربه کند.
 
با این حرکت گوگل در لیست ارزشمندترین شرکتهای دنیا توانست پلهای بالاتر رفته و از مایکروسافت هم سبقت گرفته و در پله دوم بایستد. اکنون ارزش شرکت گوگل ۴۷۱.۵۰ میلیارد دلار برآورد میشود. در حالی که غول نرم افزاری دنیا (مایکروسافت) تنها ۳۷۷ میلیارد دلار ارزش دارد. البته اپل همچنان با ۷۴۶ میلیارد دلار ارزش سهام، بزرگترین شرکت دنیا محسوب میشود. 
 
هفته جاری ارزش سهام گوگل رشد ۲۶ درصدی را تجربه کرده است. این رشد بیشترین میزان ارتقا سهام این شرکت از سال ۲۰۰۴ است که به صورت عمومی وارد بورس شد. تنها در روز جمعه ۱۷ ژولای ارزش هر سهم گوگل ۱۶ درصد رشد داشت و در ساعت ۴ بعدازظهر به ۶۹۹.۶۲ دلار رسید. اینگونه بود که توانست ۳۹ امتیاز ترکیبی نزدک را برای این شرکت فراهم آورد. 
 
روز سه شنبه گذشته گوگل گزارش مالی سه ماهه خود را اعلام کرد و برای اولین بار از سال ۲۰۱۳ تا کنون، گزارش مالی اعلامی، بالاتر از پیشبینی تحلیلگران بود. 
 

 
برگرفته از
بازار سهام
لینک کوتاه

دیدگاه