پیش‌بینی فروش اپل در فصل سوم: ۵۴ میلیون دستگاه آیفون و اندکی بهبود در اوضاع اپل واچ با فروش ۴ میلیونی

نویسنده:

۰۶:۳۱:۳۲

 
علاوه بر این، مینگ-چی کیو حدس می‌زند که عرضه مدلهای طلای زرد و قرمز اپل واچ اسپورت و همچنین آی‌مک زرد رنگ هم به زودی می توانند اندکی جوشش در بازار را به ارمغان آورند.
 
با توجه به متن تحقیقاتی که روز شنبه توسط اپل‌اینسایدر منتشر شد، مینگ-چی کیو میزان فروش محصولات اپل در فصل سوم ۲۰۱۵ را اینچنین برآورد می‌کند: فروش ۵۴.۲ میلیون دستگاه آیفون، ۸.۸ میلیون دستگاه انواع مک و ۳.۹ میلیون اپل واچ در سه ماهه منتهی به ژوئن. در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، فروش آیفون ۵۴ درصد و فروش مک ۲۱.۶ درصد رشد را نشان می‌دهد. در حالی که آیپد بار دیگر با کاهش فروش روبرو شده و ۳۳.۵ درصد سقوط را تجربه می‌کند.
 
این تحلیلگر درباره آیفون می‌گوید تقاضای بسیار قوی جایگزینی آیفون در چین، باعث فروش بسیار نیرومندی در این منطقه شده و همین باعث رشد جهانی این محصول شده است. البته  تحلیلگران مشتاقانه منتظر عرضه آیفونهای مجهز به سنسور فورس تاچ روی نمایشگر هستند. زیرا شنیده می‌شود که مشکلات تولید صنعتی این محصول می‌تواند باعث سقوط ۲۶ درصدی فروش آیفون در فصل چهارم شده و آن را به ۴۰.۱ میلیون دستگاه برساند. 
 
جدای از آیفون، ناظران صنعتی بیش از هر چیز به اپل واچ علاقه نشان می‌دهند. این اولین محصولی است که تمام مراحل ایده تا تولید را تحت مدیرعامل تیم کوک پشت سر گذارده است. کیو تشریح می‌کند که واکنش مصرف‌کنندگان اندکی بهتر شده است، اگرچه رشد فروش اپل‌واچ را حداکثر ۴۱.۱ درصد پیش‌بینی می‌کند و می‌گوید در فصل چهارم هم اپل تنها ۵.۵ میلیون دستگاه از این گجت خواهد فروخت. که البته بخش بزرگی از آن به لطف نفوذ اپل واچ در بازارهای تازه خواهد بود. البته انتظار می‌رود که تا پایان ۲۰۱۵ اپل نتواند بیش از ۱۵ میلیون ساعت هوشمند بفروشد.
 
جالب اینجا است که این تحلیلگر معتقد است اپل برای جبران این کاهش تقاضا و افزایش فروش ساعتهای هوشمند خود، به زودی مدل آلومینیومی اپل واچ اسپورت را با رنگهای طلایی زرد و قرمز راهی بازار خواهد کرد.
 
کیو معتقد است در این فصل مالی میزان فروش آیپد هم کاهش یافته است. البته می گوید که احتمالا این کاهش فروش به دلیل انتظار مشتریان برای عرضه آیپد مینی بعدی است که احتمالا با بهبودهایی همچون بدنه نازکتر و سبکتر و پردازنده قدرتمند‌ترهمراه خواهد بود.  در واقع او تاکید دارد که نسل بعدی این تبلت «به طور ویژه نسخه مینی از آیپد ایر» خواهد بود. این در حالی است که انتظار می‌رود فروش آن در فصل بعدی   به ۱۱ میلیون دستگاه برسد. تحقق این عدد به معنی کاهش ۲۸.۳ درصدی فروش آیپد نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۴ خواهد بود.
 
و در نهایت کیو فروش مک در این فصل را با رشد خوبی پیش‌بینی می‌کند و دلیل آن را عرضه مدلهای جدید مک‌بوک می‌داند. او معتقد است که فروش قدرتمند آی‌مک جدید هم با عرضه مدلهای ارتقا یافته با پردازنده های قوی‌تر، ادامه خواهد یافت. البته احتمالا این مدلها در سه ماهه چهارم ۲۰۱۵ یا فصل اول ۲۰۱۶ روانه بازار خواهند شد.
 
اپل روز ۲۱ ژولای (۳ روز دیگر) را برای انتشار گزارش مالی فصل سوم ۲۰۱۴ انتخاب کرده است. این گزارش در کنفرانس تلفنی با حضور سهامداران انجام خواهد شد.
 

 
برگرفته از
پیش‌بینی فروش اپل
لینک کوتاه

دیدگاه