تبلیغ جدید آیفون

نویسنده:

۰۵:۰۵:۲۳

تبلیغات اپل طی سال‌های اخیر از طریق ایجاد ارتباط میان فناوری و خانواده‌ها، افرادی که همدیگر را دوست دارند و دیگر بخش‌های جدایی‌ناپذیر زندگی، موفقیت‌های چشمگیری به دست آورده است. جدیدترین تبلیغات اپل واچ، از همین الگو استفاده کرده و از ایجاد ارتباط مستقیم با مخاطبان اجتناب کرده است. این تبلیغات اپل واچ را به هنگام استفاده به عنوان دستیار تناسب‌اندام برای ردیابی ضربان قلب، بیدار کردن برای ورزش صبحگاهی و کمک به اجاره یک دوچرخه برای رسیدن به خانه نشان می‌دهند. با این حال، هر قدر تبلیغات اپل واچ متمرکز و مؤثر هستند، تبلیغات آیفون کلی بوده و نسلی را نشان می‌دهند که آیفون برایشان همه جا وجود دارد و به آن‌ها یادآوری می‌کند آیفون وجود دارد.

اخیراً جدیدترین تبلیغ شرکت اپل با نام Amazing Apps به معنی اپلیکیشن‌های شگفت‌انگیز منتشر شده و روی یوتیوب پخش شده است. این تبلیغ سعی دارد آیفون را تنها از طریق تعریف از تعداد اپلیکیشن‌هایی که در فروشگاه اپلیکیشن اپل (App Store) وجود دارد، به فروش برساند. گوینده در تبلیغ می‌گوید: «این یک آیفون است و به همراه یک چیز شگفت‌انگیز ارائه می‌شود؛ بیش از یک و نیم میلیون اپلیکیشن برتر». این تعداد اپلیکیشن شگفت‌انگیز است؛ اما این اپلیکیشن‌ها چه تفاوتی با میلیون‌ها اپلیکیشنی که در فروشگاه اپلیکیشن گوگل (Google Play) وجود دارند، دارد؟ چرا به آیفون نیاز دارم، اگر می‌توانم این اپلیکیشن‌ها را روی آیپد یا مک داشته باشم؟ اصلاً چرا به میلیون‌ها اپلیکیشن نیاز دارم؟ همچنین اگر می‌خواهید یک آیفون را با توصیف آیفون بفروشید، نباید توضیح دهید خود اپلیکیشن چیست؟

نام «اپلیکیشن‌های شگفت‌انگیز» به فرآیند گزینش نیز اشاره دارد؛ زیرا اپل اپلیکیشن‌های فروشگاه اپلیکیشن خود را دست‌گزین می‌کند؛ اما نمی‌تواند برای یک اپلیکیشن خاص در ویدئوی ۳۰ ثانیه‌ای خود زمان بگذارد. به جای این کار، اپل تنها صدها اپلیکیشن را به سرعت از مقابل چشمان بیننده رد می‌کند. شرکت اپل تعداد نرم‌افزارها را به عنوان یک ویژگی مهم برای دستگاه پرچم‌دار خود می‌داند، نه بهترین رویکرد.

شرکت اپل این تبلیغ را با توضیح این که اپلیکیشن‌های آیفون شگفت‌انگیز و جذاب هستند و جمله «چه کسی گوشی بهتری سراغ دارد؟» به پایان می‌رساند. پاسخ سؤال آخر اپل، همه افراد است. در سال ۲۰۰۷ زمانی که با گوشی‌های خود آسمان شب را به دنبال ستاره‌ها اسکن می‌کردیم یا در صندوق دریافت ایمیل خود می‌چرخیدیم، احتمالاً شوکه شده بودیم. در سال ۲۰۱۵ تنها زمانی سورپرایز شدیم که فهمیدیم این دستگاه‌های مستطیلی شکلی که در جیبمان قرار دارند، نمی‌توانند همه نوع کاری را انجام دهند.

 

 
برگرفته از
تبلیغ
لینک کوتاه

دیدگاه