رونمایی از دو اتومبیل کانسپت توسط بی‌ام‌و در ۱۶ اوت

نویسنده:

۰۶:۰۶:۵۴

شرکت خودروسازی بی‌ام‌و که در شهر مونیخ واقع شده است، در مورد کانسپت‌هایی که قرار است در مراسم Pebble Beach Concours d’Elegance  رونمایی کند، فوق‌العاده کم‌حرف است. تیزری که این شرکت در این مورد منتشر کرده، اطلاعات کمی به ما می‌دهد. با این حال، طبق گمانه‌زنی‌های چند منبع خبری، یکی از این کانسپت‌ها، یک اتومبیل کانسپت نزدیک به مرحله تولید است که برای خوشحال کردن طرفدارانی که مدت‌ها منتظر اتومبیل ام ۲ (M2) بوده‌اند، طراحی شده و پیش‌نمایشی از ام ۲ محسوب می‌شود.

ارتفاع اتومبیل ام ۲ کم‌تر بوده و عریض‌تر است. این اتومبیل نسبت به اتومبیل سری ۲ (2 Series)، ظاهری میانه‌روتر دارد. این کوپه از تخصص شرکت بی‌ام‌و در زمینه فیبر کربن بهره خواهد برد و تکامل موتور ۳٫۰ لیتری ۶ خطی جدیدی که در اتومبیل سری ۳ (3 Series) به کار رفته، محسوب می‌شود. این موتور طوری تنظیم شده که ۳۷۰ اسب بخار توان دارد.

این موتور یا از یک جعبه‌دنده ۶ سرعتی دستی یا ۸ سرعتی اتوماتیک بهره خواهد برد. موتور ۶ خطی این اتومبیل در عرض کمی بیش از ۴ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد. یک سیستم دیفرانسیل الکتریکی با لغزش محدود، ترمزهای بزرگ‌تر در هر چهار چرخ و یک سیستم تعلیق که کاملاً به‌روزرسانی شده در این اتومبیل به کار خواهد رفت.
اتومبیل کانسپت دومی که قرار است در این مراسم معرفی شود، نیز یک اتومبیل نزدیک به مدل تولیدی خواهد بود؛ اما این مدل پیش‌نمایشی از اتومبیل ام ۴ جی‌تی‌اس (M4 GTS) است که قرار است به عنوان یک مدل نسخه محدود ارائه شود. این اتومبیل نسخه قوی‌تر ام ۴ خواهد بود که آغازگر فناوری تزریق آب بی‌ام‌و بوده است. قدرت بیشتر این اتومبیل از طریق کاهش چشمگیر وزن به دست می‌آید و طبق اخبار، این اتومبیل بسیار سریع‌تر از ام ۴ خواهد بود.

هر دو اتومبیل کانسپتی که معرفی کردیم، در اوایل ماه اوت به صورت آنلاین رونمایی خواهند شد. اگر شایعات درست باشند، هر دو اتومبیل برای اولین بار در یک نمایشگاه بزرگ در اروپا یا آمریکا قبل از پایان سال جاری به نمایش گذاشته می‌شوند.
 

برگرفته از
BMW
لینک کوتاه

دیدگاه