در این سنین ازدواج کنید تا طلاق نگیرید!

نویسنده:

۰۱:۲۵:۳۰

معمولاً توصیه می‌شود که خیلی زود ازدواج نکنید. آمار مربوط به طلاق نیز نشان می‌دهند ازدواج در سنین زیر ۲۰ سال مناسب نیست.

با این حال طی یک تحقیق جدید که توسط دانشگاه یوتا صورت گرفته، نتیجه عجیبی به دست آمد؛ نباید برای ازدواج زیاد منتظر بمانید؛ زیرا احتمال طلاق گرفتن زوج‌ها در دهه سوم زندگی افزایش می‌یابد.
طبق گفته جامع شناسی به نام Nicholas Wolfinger، احتمال طلاق در دهه دوم زندگی و سال‌های اول دهه سوم فوق‌العاده کاهش می‌یابد. طبق گزارش سایت Vox، بهتر است افراد در سنین ۲۷ الی ۲۹ سالگی ازدواج کنند.

اگر افراد پس از سن ۳۲ سالگی ازدواج کنند، احتمال طلاق به ازای هر سال ازدواج دیرتر، ۵ درصد افزایش می‌یابد. افرادی که در سال‌های اول دهه سوم ازدواج می‌کنند، در مقایسه با افرادی که در اواخر دهه دوم زندگی ازدواج می‌کنند، بیشتر احتمال دارد که طلاق بگیرند.

طبق یکی از نظریه‌های این جامعه‌شناس، افرادی که تا اواخر دهه سوم زندگی منتظر ازدواج می‌مانند، با گروهی از همسران مواجه می‌شوند که از طریق حلاجی شرایط، افرادی را که بیشتر مستعد دستیابی به موفقیت در ازدواج هستند، از میان گزینه‌ها حذف می‌کنند. اگرچه زود ازدواج کردن ریسک است؛ اما دیر ازدواج کردن نیز همان ریسک‌ها را دارد. سال‌های آخر دهه دوم زندگی و سال‌های اول دهه سوم زندگی زمان مناسبی برای ازدواج محسوب می‌شوند.

 

برگرفته از
ازدواج
لینک کوتاه