حملات سایبری سراسر جهان را به صورت زنده تماشا کنید

نویسنده:

۰۱:۲۸:۲۳

متقلبین سراسر جهان از خبر هک شدن سایت بدنام اشلی مدیسون (Ashley Madison) شوکه شدند. هکر‌ها این سایت را تهدید کرده‌اند که در صورت تعطیل نکردن سایت، اطلاعات کاربران را لو خواهند داد.
البته این تنها نفوذ دیجیتالی نیست که اخیراً خبرش را شنیده‌ایم. اوایل ماه جاری، خبری منتشر شد که ادعا می‌کرد دفتر مدیریت کارکنان آمریکا مورد حمله قرار گرفته و احتمال دارد اطلاعات شخصی بیست و دو میلیون نفر به خطر افتاده باشد. قبل از آن خبر هک شرکت بیمه سلامتی Anthem منتشر شد؛ یک حمله که اطلاعات حدود هشتاد میلیون نفر را در معرض خطر قرار داده بود.
اگر گزارش‌هایی از این دست باعث شده فکر کنید که حملات سایبری در حال افزایش هستند، پس بهتر است به ۴ سایت که در ادامه معرفی می‌کنیم، سری بزنید. این سایت‌ها نقشه بلادرنگی از منابع و هدف‌های حملات هکرها را که در حال حاضر در سراسر جهان اتفاق می‌افتد، ارائه می‌دهند. البته توجه داشته باشید که این نقشه‌ها توسط شرکت‌های حوزه امنیت ارائه می‌شوند و دلیلی ندارد که این شرکت‌ها بزرگنمایی کنند.
نقشه حملاتی شرکت نورس
نورس (Norse) یک شرکت فعال در حوزه امنیت اینترنت است که به شرکت‌های دیگر کمک می‌کند تا از حملات مخرب پیشگیری و آن‌ها را منحرف کنند. این نقشه به شما کمک می‌کند درک بهتری از تعداد حملاتی که می‌توان پیشگیری کرد، به دست آورید.
تصویر بالا تنها بخش کوچکی از تلاش‌های هکران در سراسر جهان را نشان می‌دهد. این تصویر کشورهایی که هک می‌کنند و کشورهایی که به آن‌ها حمله می‌شود را به نمایش گذاشته است.
در واقع، مهاجمان در حال ضربه به چیزی‌اند که نورس آن را ظرف عسل می‌نامد؛ تله‌های ویژه‌ای که برای شناسایی رسوخ شبکه‌های ناخواسته توسط هکرها طراحی شده است. توجه داشته باشید که مبدأ یک حمله سایبری لزوماً درست نیست، زیرا هکرها می‌توانند مبدأ یک حمله را تغییر دهند و از جای دیگری حمله کنند.
نقشه دیجیتالی حملات
این نقشه که توسط گوگل و شرکت Arbor Networks، شرکتی فعال در حوزه مدیریت و امنیت شبکه، ارائه شده، یک تصویر زنده از تعداد دیوانه‌وار حملات DDoS نشان می‌دهد.
این نوع از حملات معمولاً توسط یک گروه مخفیانه صورت می‌گیرد که کنترل یک شبکه گسترده از رایانه‌ها را به دست می‌گیرند. سپس کاری می‌کنند که همه آن‌ها برای دسترسی به یک وب‌سایت به صورت همزمان تلاش کنند. این سیل از درخواست‌ها در نهایت منجر به استفاده بیش‌ازحد از سیستم هدف شده و آن را آفلاین می‌کند.
نقشه بلادرنگ حملات سایبری کسپراسکی
احتمالاً با نرم‌افزار آنتی‌ویروس کسپراسکی (Kaspersky) آشنا هستید؛ اما این شرکت کار‌های دیگری نیز انجام می‌دهد. محافظت از سیستم‌های شبکه برای برخی از کسب‌وکارهای بزرگ از دیگر فعالیت‌های این شرکت است. برای ارائه درک بهتر از تهدیدات امنیتی که مشتریان ممکن است با آن‌ها مواجه شوند، کسپراسکی نقشه بلادرنگ تهدید سایبری‌اش را ساخته است.
این نقشه اطلاعاتی درباره نرم‌افزارهای مخرب، از جمله ویروس‌های رایجی که برای حمله به کامپیوتر اشخاص تلاش می‌کنند، به دست آورده و اطلاعات شخصی را از بین آن‌ها حذف می‌کند. سپس اطلاعات مربوط به محل بروز حملات را روی نقشه نشان می‌دهد.
نقشه تهدید سایبری فایرآی
نقشه تهدید سایبری فایرآی (FireEye) اطلاعات را به صورت بلادرنگ ارسال نمی‌کند؛ اما ایده خوبی در مورد نوع تهدیدات هکرها و مجرمان سراسر جهان فراهم می‌آورد.
این نقشه ارتباطات بین نرم‌افزارهای مخرب نصب شده بر روی شبکه‌های هدف و سرورهایی که آن‌ها را کنترل می‌کند را طی ۳۰ روز گذشته نشان می‌دهد. اگرچه این حملات به صورت زنده نشان داده نمی‌شوند، اما هنوز هم به درک میزان خطراتی که در اینترنت وجود دارد، کمک می‌کند.

 

برگرفته از
حملات سایبری
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “حملات سایبری سراسر جهان را به صورت زنده تماشا کنید”