[اعلامیه] سرمایه‌گذاری شرکت LG Display در خط تولید نسل ششم پنل OLED برای نمایشگرهای منعطف

نویسنده:

۰۳:۳۲:۴۶

این سرمایه‌گذاری بخشی از تلاش‌های LG Display در پیشگامی بازار نمایشگر OLED منعطف است که به عنوان بازاری جدید و جذاب در زمینه نمایشگر ظهور پیدا کرده است.
خط تولید جدید E5 در کارخانه گامی در استان گایونگ‌باک کره واقع شده است که ماهانه ۷۴۰۰ ورق با استفاده از یک لایه ورق‌ نسل ششم در ابعاد ۱۸۵۰×۱۵۰۰ میلی‌متر تولید می‌کند. این خط تولید قرار است از نیمه اول ۲۰۱۷ تولید انبوه را آغاز کند.
خط تولید نسل ششم می‌تواند بیش از ۲۰۰ برش در یک محصول ۵٫۵ اینچ را از یک لایه تولید کند. این تقریباً ۴ برابر راندمان تولید خط تولید نسل متداول چهارونیم است که از ورق‌های ۹۲۰×۷۳۰ میلی‌متر استفاده می‌کند.

سرمایه‌گذاری شرکت LG Display به پیشگامی فناوری‌های آینده در زمینه نمایشگر نظیر نمایشگرهای تاشدنی و نمایشگرهای بزرگ برای خودرو کمک خواهد کرد. مزیت اصلی نمایشگر OLED منعطف در خم شدن صفحه‌نمایش است که با استفاده از لایه پلاستیکی به جای شیشه حاصل می‌شود؛ نظیر آنچه در نمایشگر OLED معمول می‌بینید. استفاده از فناوری OLED منعطف اکنون به گوشی‌های هوشمند، خودرو و نمایشگر دستگاه‌های پوشیدنی گسترش یافته است.

شرکت LG Display نه تنها با ارائه فرمت‌های بیشتر در طراحی که تنها از طریق OLED منعطف میسر است رقابت متمایزی در بازار نمایشگر موبایل ایجاد می‌کند، بلکه شالوده رشد نمایشگر OLED منعطف را با تأسیس کارخانه تولید نسل ششم برای ساخت پنل‌های بزرگ پایه‌ریزی می‌کند.
شرکت LG Display عصر پنل‌های OLED بزرگ را با تلویزیون ۵۵ اینچ OLED در ژانویه ۲۰۱۳ معرفی کرد و در پی آن نمایشگرهای OLED منعطف را با تولید انبوه اولین نمایشگر ۶ اینچ OLED پلاستیکی و منعطف دنیا برای گوشی‌های هوشمند در اکتبر ۲۰۱۳ و اولین نمایشگر OLED منعطف و مدور ۱٫۳ اینچ را در سپتامبر ۲۰۱۴ عرضه کرد.
شرکت LG Display تصمیم دارد با ارائه ارزش‌های متمایز به مشتریان با مهارت‌های فناوری در تولید نمایشگرهای OLED بزرگ که در نمایشگرهای OLED منعطف به کار رفته است در بازار OLED منعطف پیشگام شود.

بر طبق گزارش مرکز IHS DisplaySearch، که یک مؤسسه تحقیقات بازار جهانی در زمینه نمایشگر است، انتظار می‌رود بازار OLED منعطف از سال ۲۰۱۵ اوج بگیرد و فروش آن از ۳٫۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ به ۴٫۸ میلیارد دلار تا ۲۰۲۱ برسد.
علاوه بر این، شرکت LG Display تفاهم‌نامه‌ای در زمینه سرمایه‌گذاری OLED و حمایت اجرایی آن با فرماندهی استان گایونگ‌باک و گامی سیتی در ۲۳ جولای امضا کرد. طی این یادداشت تفاهم به این شرکت تعهد داده شد که حمایت سرویس‌های اجرایی را از مقامات محلی دریافت کند.

شرکت LG Display تقریباً ۱۴ هزار میلیارد وان کره در کارخانه‌های گامی از زمان شروع تولید انبوه در P1 در سال ۱۹۹۵ سرمایه‌گذاری کرده است که شامل سرمایه‌گذاری ۳٫۷ هزارمیلیارد وان کره برای ادغام کاخانه‌های نمایشگر موبایل و آی.تی طی سه سال است که از سال ۲۰۰۸ آغاز شده. مبلغ ۲٫۰۵ هزارمیلیارد وان کره نیز برای ارتقای فناوری برای نمایشگرهای کوچک تا متوسط از سال ۲۰۱۲ سرمایه‌گذاری شده است.
انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری بیشتر ۱٫۰۵ هزارمیلیارد وان کره در خط تولید نمایشگر OLED منعطف فرصت‌های شغلی ایجاد می‌کند و رشد اقتصاد بومی را با مشارکت تولید LCD و نمایشگر OLED ترویج می‌دهد.
برگرفته از
LG Display
لینک کوتاه

دیدگاه