«دنیای ژوراسیک»: سومین فیلم پرفروش تاریخ!

نویسنده:

۰۱:۳۵:۳۹

فیلم جدید علمی تخیلی و ماجراجویانه  «دنیای ژوراسیک» با دایناسورهای هیجان انگیزش تا به حال ۱.۵۲ میلیارد دلار در گیشه‌های جهان فروخته و پشت سر فیلم‌هایی با فروش میلیاردی چون آواتار و تایتانیک قرار گرفته است.

احتمالا این خبر برای بسیاری از طرفداران این  مجموعه فیلم‌های محبوب دهه نود خبری چندان غیر منتظره نیست؛ ماه گذشته دنیای ژوراسیک حتی رکورد اونجرز در باکس آفیس را ربوده و پرفروش ترین اکران افتتاحیه در آخر هفته را رقم زد.

دنیای ژوراسیک با بازی کریس پرَت و برایس دالاس هوارد، داستان دو برادرزاده است که به ملاقات عمه‌شان در تنها پارک تفریحی دایناسورها  در دنیا که دایناسورهایی واقعی در آن زندگی می‌کنند، می‌روند؛ هنگامی که مهندسان ژنتیک به لطف سرمایه گذاران حریص پا را قدمی فراتر گذاشته  و دایناسوری خطرناک را خلق می‌کنند که توانایی از بین بردن تمامی جزیره را دارد، اووِن گریدی(با بازی کریس پرت) به میدان می‌آید تا همه را نجت دهد.

دنیای ژوراسیک  که محصولی از استودیو فیلم‌سازی یونیورسال است، با این موفقیت چشمگیر به دومین فیلم از این استودیو تبدیل شده که در سال جاری در لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما قرار می‌گیرد؛ فیلم «سریع و خشن ۷» استودیو یونیورسال هم چندی پیش به عنوان پنجمین فیلم پرفروش تاریخ ثبت شد.

لیست پنج فیلم پرفروش تاریخ سینما از این قرار است:

۱. اواتار – ۲.۷۹ میلیارد دلار
۲. تایتانیک – ۲.۱۹ میلیارد دلار
۳.دنیای ژوراسیک – +۱.۵۲میلیار دلار
۴. اونجرز – ۱.۵۲ میلیارد دلار
۵. سریع و خشن ۷ – ۱.۵۱ میلیارد دلار
 

 

برگرفته از
دنیای ژوراسیک
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “«دنیای ژوراسیک»: سومین فیلم پرفروش تاریخ!”
  1. این سه تا آخری واقعا آشغال هستند آخه این سلیقه مردم چیه سه گانه ارباب حلقه ها و بتمن شوالیه تاریکی کجا اونجرز و دنیای ژوراسیک کجا اون سریع و خشن هم به خاطر پل واکر اینقد فروش کرد وگرنه دوزار نمیرزه