رونمایی از مدل ۲۰۱۶ هوندا آکورد

نویسنده:

۰۲:۲۳:۰۳

از نظر ظاهری مدل ۲۰۱۶ آکورد (Honda Accord) بهتر از مدل فعلی است؛ زیرا بخش جلوی اتومبیل مجدداً طراحی شده و ظاهر شیک‌تری دارد. همچنین چراغ‌های جلوی این اتومبیل شبیه چراغ‌های جلو اتومبیل آکورا به نظر می‌رسد، یک گریل بزرگ‌تر با الهام از زبان طراحی فعلی هوندا به کار گرفته شده و یک سپر با شکل جدید مشاهده می‌شود. استفاده از چراغ‌های عقب ال‌ای‌دی جدید که توسط یک نوار کرومی به یکدیگر متصل شده‌اند و چرخ‌های ۱۹ اینچی آلیاژی باعث ایجاد ظاهری خاص‌تر شده است.

در داخل کابین یک صفحه‌نمایش لمسی ۷ اینچی وجود دارد؛ اما مهم‌ترین ویژگی مدل ۲۰۱۶ آکورد این است که این اتومبیل اولین محصول هونداست که هم با کارپلی اپل و هم با اندروید اتوی گوگل سازگار است. علاوه بر این، تمام تیپ‌های این اتومبیل را با هر سطح از تزئیناتی که دارند، می‌توان با سیستم هوندا سنسینگ (Honda Sensing) سفارش داد. هوندا سنسینگ مجموعه‌ای جامع از قابلیت‌های ایمنی الکترونیکی و دستیارهای رانندگی است. هوندا سنسینگ دارای یک سیستم ترمز کاهش تصادف به همراه هشدار تصادف در جلو، دستیار حفظ لاین، کاهش انحراف از مسیر، هشدار انحراف از لاین و کروز کنترل قابل تطبیق است.

قابلیت‌های جدید استاندارد و اختیاری به فهرست به‌روزرسانی‌ها اضافه می‌شوند. گران‌ترین تیپ این اتومبیل با نام آکورد تورینگ (Accord Touring) دارای صندلی‌های عقب مجهز به سیستم گرمایی، سیستم خودکار نوربالا، حسگرهای پارک در عقب و جلو و برف‌پاک‌کن‌های حساس به باران در شیشه جلو است. تمام تیپ‌های این اتومبیل به همراه یک دوربین دید عقب با چند زاویه مختلف عرضه می‌شوند.

تغییراتی در بخش مکانیکی این اتومبیل صورت نگرفته و هر دو موتور به کار رفته همانند موتورهای مدل فعلی خواهند بود. تیپ عادی مدل ۲۰۱۶ از یک موتور ۴ سیلندر ۲٫۴ لیتری تزریق سوخت مستقیم Earth Dreams بهره می‌برد که ۱۸۵ اسب بخار توان و ۱۸۱ پوند بر فوت گشتاور دارد. تیپ‌های گران‌تر را می‌توان با موتور ۳٫۵ لیتری V6 سفارش داد که ۲۷۸ اسب بخار توان و ۲۵۲ پوند بر فوت گشتاور دارد.
موتور ۴ سیلندری به صورت استاندارد به همراه یک جعبه‌دنده دستی ۶ سرعتی ارائه می‌شود و خریداران می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای اضافی، جعبه‌دنده متغیر پیوسته را سفارش دهند. موتور V6 این اتومبیل تنها با یک جعبه‌دنده اتوماتیک ۶ سرعتی عرضه خواهد شد.

مدل ۲۰۱۶ و به‌روزرسانی شده آکورد قرار است ماه آینده برای فروش عرضه شود؛ اما شرکت هوندا هنوز اعلام نکرده قیمت این اتومبیل نسبت به مدل فعلی چقدر افزایش خواهد داشت. شرکت هوندا عکس‌های ظاهر جدید کوپه آکورد را منتشر نکرده و مدل به‌روزرسانی شده آکورد هیبریدی ۲۰۱۶ طی چند هفته آینده معرفی خواهد شد. 

برگرفته از
هوندا آکورد ۲۰۱۶
لینک کوتاه