محبوب‌ترین بازی ویدئویی بریتانیا

نویسنده:

۱۰:۱۲:۰۵

شرکت YouGov یک نظرسنجی آماده کرد تا محبوب‌ترین بازی ویدئویی تاریخ بریتانیا را شناسایی کند. بازی کندی کراش (Candy Crush) با مجموع ۱۱٫۳ درصد از کل آرای به دست‌ آمده، در جایگاه اول و سری بازی‌های گرند تیف اتو (GTA) با ۱۰٫۶ درصد آراء در جایگاه دوم این نظرسنجی قرار گرفتند. جالب است بدانید محبوبیت کندی کراش در بین مردان و زنان متفاوت است. موفقیت این بازی به دلیل برخورداری از ۲۴٫۳ درصد رأی بازیکنان زن به دست آمده است. این در حالی است که تنها ۳٫۴ درصد از آرای به دست آمده به مردان اختصاص دارد. از دیگر بازی‌های محبوب این نظرسنجی می‌توان به ماریو کارت (Mario Kart)، تتریس (Tetris)، تومب ریدر (Tomb Raider)، سیمز (The Sims) و کال‌ آو دیوتی (Call of Duty) اشاره کرد.

در این نظرسنجی بیش از ۳٬۳۰۰ نفر به عنوان جامعه نمونه شرکت کردند و فهرستی کوتاه از ۱۶ بازی آماده گردید. با توجه به این اطلاعات، هر فرد می‌توانست از میان ۱۶ بازی ارائه شده در فهرست موردنظر، بازی مورد علاقه خود را انتخاب کند. اگرچه ۳٬۳۰۰ نفر، جامعه مناسبی است؛ اما جامعه کوچکی محسوب می‌شود و به همین دلیل برخی از نتایج به دست آمده، تعجب‌آور هستند. علاوه بر این، زنان تنها ۴۱ درصد افرادی را تشکیل دادند که در این نظرسنجی شرکت داشتند. این موضوع با شواهد اخیری که نشان می‌دهند ۵۲ درصد بازیکنان در بریتانیا را زنان تشکیل می‌دهند، مغایرت دارد.
شرکت YouGov میزان محبوبیت کنسول‌های بازی را نیز مورد بررسی قرار داد و بازی ماریو را با بازی سونیک به رقابت وا‌داشت تا مشخص شود شخصیت بازی مورد علاقه بریتانیایی‌ها کدام است.

در این نمودار مشاهده می‌کنید که پلی‌استیشن برنده رقابت میان کنسول‌های بازی است و مگادرایو (Megadrive) و کنسول بازی نینتندو (SNES) رقابتی نزدیک دارند.
شما به کدام بازی بیشتر علاقه دارید؟ آیا نتیجه این نظرسنجی می‌تواند نمونه دقیقی از صنعت بازی‌های مدرن را نشان دهد؟
برگرفته از
محبوب‌ترین بازی
لینک کوتاه